اخبار کوتاه

۳۲۴ زندانی در قزوین مشمول عفو شدند

مدیر کل زندانهای استان قزوین گفت:بمنظور اجرای دستور العمل ساماندهی و کاهش جمعیت کیفری زندانیان ۳۲۴ زندانی دراستان مشمول عفو شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛محمد علی محمدی درتوضیح این خبر اظهارداشت:ازاین تعداد زندانیان که مشمول عفو شدند،  ۶۶نفر آزاد و به آغوش خانواده بازگشتند و مابقی نیز مشمول عفو تقلیل مجازات شدند.

 

وی افزود:همچنین در قالب مرخصی های اعطا ء شده به زندانیان از اسفندماه سال گذشته تاکنون، مرخصی ۳۵۳ نفر از زندانیان استان منتهی به آزادی آنها شده است .

 

محمدی با بیان اینکه حبس زدایی همچنان مهم ترین اولویت دستگاه قضاست، خاطر نشان کرد:برابردستورالعمل بهره مندی زندانیان از مرخصی وعفو پایان سال، کلیه زندانیان واجدشرایط استان ازاین خدمات بهره مندگردیدند.

 

وی تصریح کرد:مجازات حبس یکی از راهکارهای قانون ‌گذار برای تنبیه و برخورد با متخلفان و هنجارشکنان در جامعه است. اما اگر بر اساس برنامه ‌ریزی‌های از پیش تعیین شده و هدفمند صورت نگیرد، نه تنها مثمر ثمر نخواهد بود بلکه زمینه‌های گسترش آسیب های اجتماعی را به وجود می‌آورد.

 

مدیر کل زندانهای استان قزوین در ادامه به مرخصی ایام نوروز درسال جاری  اشاره کرد و گفت : در ایام نوروز امسال تا پایان اردیبهشت ماه ۹۹۸ نفر از زندانیان استان در راستای اهداف اصلاحی و تربیتی و تحکیم بنیاد خانواده ها و کاهش آسیب های ناشی از مجازات حبس، به مرخصی اعزام شدند.

 

محمدی اضافه کرد:زندانیانی که در مدت زمان تحمل حبس خود از حسن اخلاق و رفتار در زندان برخوردار باشند، برای استفاده از تسهیلات مرخصی در اولویت قرار می گیرند.

 

وی ادامه داد:اعطای مرخصی همچنین برای جلب رضایت شکات و کاهش مشکلات زندانیان و خانواده های آنها صورت می گیرد و تمام تلاش دست اندرکاران قضایی و زندان بر جلب رضایت شاکیان و کاهش جمعیت کیفری زندانهاست. 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*