اخبار کوتاه

۱۲۷ زنداني به مرخصی نوروزی اعزام شدند

رئيس اردوگاه كاردرماني قزوين از اعزام به مرخصي نوروزي ۱۲۷ زنداني اين مركز خبرداد.به گزارش روابط عمومی اداره كل زندانهاي استان قزوين:دکتر سيدمحمد ابراهیمی گفت:بیش از دو سوم زندانیان این مرکز،بالغ بر ۱۲۷مددجو به مرخصی نوروزی اعزام شدند.
وی افزود:با توجه به اهمیت مرخصی در ایام نوروز برای مددجویان،با پیگیریها و هماهنگیهای لازم با مراجع قضایی مربوط و اخذ تامین مناسب ، همه زندانیان واجد شرایط به مرخصی های بیش از پانزده روز اعزام شدند.
دكتر ابراهيمي اظهارداشت:حفظ کیان خانواده از مهمترین اهداف قابل حصول برای مددجویان در مسیر اصلاح و بازپروری به شمار میرود که اعطاء مرخصی و حضور آنها در کنار خانواده یکی از مهمترین ابزارهای آن می باشد،لکن با در نظر داشتن آسیب های احتمالی در خصوص استعمال مواد مخدر در این ایام ،کلاس های مختلفی جهت کاهش این آسیب برای مددجویان برگزار گردید.
رئیس اردوگاه كاردرماني قزوين  اظهار داشت:ضمن توجه به احساسات و شرایط روحی و روانی مددجویان ،اصل واقع بینی در امر زندانبانی نباید فراموش گردد و در هر زمانی باید زمینه های ارتکاب جرم در زندان شناسایی و پیشگیری و ممانعت از آن لازم به عمل آید.
وي عنوان كرد:اصلاح و تربیت مددجویان آلوده به مواد مخدر بسیار سخت و پیچیده و در بعضی مواقع امری ناشدنی است،چرا که جاذبه این مواد افیونی برای آنان بسیار بالا بوده و برنامه های تربیتی باید با در نظر گرفتن این موضوع طراحی و پیاده سازی گرديده است.
ابراهيمي از آمادگی و دقت كاركنان مرکز در پذیرش مددجویان هنگام عودت ایشان از مرخصی خبر داد و خاطرنشان کرد:کنترل فیزیکی تنها قدم اول در کاهش جرایم مواد مخدر در سطح جامعه میباشد و لذا برنامه های فکری و فرهنگی موثر و مطابق با باورها و فرهنگ مددجویان از اقدامهای مهم و البته پیچیده بعدی به شمار میرود که کاری تخصصی و خلاقانه خواهد بود.
وي اظهار اميدواري کرد با بازگشت زندانیان از مرخصی و برقراری آموزشهای مرتبط با مهارتهای فردی و ارتباطی برای آنان و توجه دادن ایشان به اهمیت حضور در خانواده ،بتوان اثری مثبت و مستمر در عملکرد آینده این افراد آسیب دیده و آسیب پذیر گذاشت.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*