اخبار کوتاه

۱۲ زندانی با تلاش مددکاران اجتماعی زندان بوئین زهرا آزاد شدند

رئیس زندان شهرستان  بوئین زهرا از اخذ رضایت ۱۲ پرونده وآزادی زندانیان آن در ماه گذشته خبر داد وگفت: با تلاش مددکاران اجتماعی این مرکز و اخذ رضایت از شکات،  ۱۲ پرونده حل و فصل وبه آزادی منجرگردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛محمد حسین کیامینی  دراین باره اظهار داشت: در ماه گذشته تعداد ۲۴ پرونده مددجویان توسط واحدهای مددکاری و اجرای احکام این مرکز مورد بررسی و پیگیری قرار گرفته است که ۱۲ پرونده منجر به اخذ رضایت گردید .

وی افزود : در حوزه مدکاری اجتماعی و اجرای احکام از تمامی ظرفیتهای موجود استفاده و در این راستا با همکاری حوزه های قضایی و نهادهای مرتبط، کمک شایانی در اجرای برنامه های کاهش جمعیت کیفری زندانیان شده است.

رئیس زندان بوئین زهرا اذعان داشت : کاهش جمعیت کیفری زندان از اهداف مهم سازمان زندانها بوده  و در این خصوص تلاش و برنامه ریزی های بسیاری انجام شده که خوشبختانه دستگاه قضایی شهرستان بوئین زهرا و بخشهای تابعه همکاری و مساعدت بسیار زیادی نموده اند.

کیامینی ضمن اشاره به اهمیت مددکاری اجتماعی در زندان اظهار داشت : حضور مددکار در زندان موجب می شود تا مددجویان مشکلات خود را با مددکاران در میان گذاشته و از راهکارهای مناسب آن بهره مند شوند.همچنین ارتباط مددکار با نهادها و مراجع قضایی و همچین شاکیان تاثیر بسزایی در این راستا خواهد داشت .

وی در پایان بیان داشت : امید است تا پایان سال جاری بسیاری از پرونده ها با پیگیری اجرای احکام ، مددکاری اجتماعی  و همچنین شورای حل اختلاف زندان مختومه و زمینه آزادی بسیاری از مددجویان را فراهم سازد.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*