اخبار کوتاه

۷۶ زندانی جرائم مالی غیرعمد در استان قزوین آزاد می شوند

رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: با تامین دو میلیارد تومان، ۷۶ زندانی جرائم غیرعمد، با کمک خیرین از زندان های استان آزاد می شوند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ مراسم تجلیل از خیرین ستاد دیه استان قزوین عصر پنجشنبه با حضور مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی کشور، استاندار، رئیس کل دادگستری، مدیرکل زندانهای استان، دادستان و جمعی از خیرین در محل دادگستری قزوین برگزار شد.
حجت الاسلام قدرتی در این مراسم اظهارداشت: دشمن تلاش می کند نیازمندان جامعه را تحریک کند تا این گروه علیه حکومت قیام کنند و موجب چالش در کشور شوند.

وی بیان کرد: به دلیل افزایش مشکلات اقتصادی هر چند متاسفانه شاهد بالا رفتن تعداد مددجویان شده ایم اما در کنار آن فعالیتهای خود را با کمک خیرین بیشتر کرده ایم تا این وضعیت جبران شود.
رئیس کل دادگستری استان قزوین تصریح کرد: خوشحالیم علیرغم فشارها و بروز مشکلات اقتصادی شاهد حضور خیرین بیشتری در عرصه های خدمت رسانی هستیم و همچنان کمک به نیازمندان دغدغه بسیاری از انسانهای نیکوکار است.
حجت الاسلام قدرتی یادآورشد: زندگی انسان دارای فرازونشیب زیادی است و افرادی بر اثر حادثه، بی احتیاطی یا نوسانات بازار یا مهریه دچار مشکلاتی می شوند که ناخواسته است و به زندان افتاده اند که باید به آنها کمک کرد.
وی اضافه کرد: از زمان راه اندازی ستاد دیه در استان قزوین تعداد ۴۰۰۰ زندانی با کمک خیرین آزاد شده و به آغوش خانواده خود بازگشته اند که جای تقدیر دارد.
قدرتی بیان کرد: امسال ۱۳۱ زندانی جرائم غیرعمد در استان آزاد شده اند که ۸ نفر آنها زن هستند که بدهی آنها بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان بوده که در این میان ۱۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان آن را طلبکاران بخشیدند.
وی اظهارداشت: همچنین بخشی از این مبلغ توسط ستاد دیه استان و بخشی از سوی مرکز و خیرین تامین شده که یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان کمک ستاد دیه را تخصیص دادیم.
رئیس کل دادگستری استان قزوین افزود: در حال حاضر ۲۵۰ زندانی و محکوم مالی و مهریه داریم که ۳۴ میلیارد تومان بدهکارند که امروز به مناسبت ایام ولادت تعداد ۷۶ نفر که بدهی آنها از یک میلیون تا ۵۰ میلیون تومان است آزاد می شوند.
در ادامه از خیرین ستاد دیه، مدیران دستگاههای اجرایی و قضاتی که در آزادی زندانیان مشارکت جدی داشته اند تشکر و قدردانی شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*