اخبار کوتاه

یکصد نفر از مددجویان در برابر بيماري هپاتیت واکسینه شدند

رئيس اردوگاه كاردرماني قزوين از اجراي طرح واكسيناسيون در اين مركز خبردادوگفت:يكصد نفراز مددجويان در برابر بيماري هپاتيت واكسينه شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره كل زندانهاي استان قزوين :سيدمحمدابراهيمي  با اعلام این خبر گفت:یکصد نفر از مددجویان و تعدادی از پرسنل  اردوگاه در طرح واكسيناسيون شبكه بهداشت شهرستان بوئين زهرا شركت نمودند.
وی افزود:با توجه به اهمیت پیشگیری در حوزه بهداشت و درمان بويژه بیماریهای پرخطر،واحد بهداشت اردوگاه در پی هماهنگی های صورت گرفته با دانشگاه علوم پزشکی و شبکه بهداشت بویین زهرا اقدام به تزریق واکسن هپاتیت نمود.
ابراهيمي ادامه داد :کنترل سلامت مددجویان با توجه به آسیب پذیر بودن آنان در زندان از اولویت های مسؤلین در زمینه بهداشت و درمان است.لذا طرح های بهداشتی و درمانی ازمقوله های پراهمیت به شمار میرود که پیگیری و رایزنی با نهادهای ذیربط تاثیر بسزایی در روند ارتقاء بهداشت و درمان و کاهش هزینه های درمانی خواهد داشت.
رئيس اردوگاه كاردرماني قزوين اضافه کرد:تزریق واکسن هپاتیت در اردوگاه با اطلاع رسانی قبلی و ثبت نام مددجویان وپرسنلی که در برابر این بیماری واکسینه نشده اند آغاز شد که در سه مرحله تزریق در فواصل زمانی یک و پنج ماهه تکمیل خواهد شد.
وي در پایان ضمن تقدیر از تلاشهای همکاران واحد بهداشت و درمان در خصوص پیشگیری و ارتقاء بهداشت مرکز ، استمرار طرح های پیشگیرانه در این حوزه را خواستار شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*