اخبار کوتاه

یازده نفر از مددجویان ادامه تحصیل می دهند

رییس اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی استان قزوین از ادامه تحصیل یازده نفر از مددجویان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛علی بابائی با اعلام این خبر گفت: یازده نفر از مددجویان در مقطع تحصیلی متوسطه ادامه تحصیل می دهند.

وی ادامه داد: ۸ نفر از این تعداد پس از شناسایی و مصاحبه اولیه در دوره دوم متوسطه و ۳ نفر از آنان در دوره اول متوسطه ثبت نام و به فراگیری علم مشغول شدند.

بابائی با اشاره به بی سوادی و کم سوادی به عنوان عاملی جدی در گرایش افراد به ارتکاب جرم به ویژه اعتیاد تشریح کرد: ناآگاهی ریشه بسیاری از اعمال مجرمانه به شمار میرود که قدم نهادن در دام اعتیاد ناشی از عدم شناخت نسبت به عواقب آن می باشد.

رییس اردوگاه افزود: فراهم شدن بستر ادامه تحصیل برای مددجویان میتواندگامی مهم به سوی کسب آگاهی و بازگشت به زندگی سالم قلمداد گردد که در صورت اهتمام و عزم جدی آنان در این راه، مورد حمایت مسولین زندان قرار خواهند گرفت.

بابائی همچنین از همکاری آموزش و پرورش شهرستان بویین زهرا در رفع موانع موجود برای  ادامه تحصیل مددجویان سخن گفت و بر لزوم گسترش این همکاریها تا ریشه کن شدن بیسوادی و کم سوادی در زندان تاکید کرد.

رییس اردوگاه کاردرمانی با اعلام برگزاری آزمون دوره سواد آموزی در این مرکز، از عزم جدی در ارتقاء سطح تحصیلی مددجویان خبر داد و ابراز امیدواری نمود با این رویکرد ضمن ریشه کن شدن بیسوادی، زمینه ارتقاء تحصیلی آنان تا سطح عالی فراهم گردد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*