اخبار کوتاه

کاهش جعمیت کیفری یکی ازدغدغه های مهم دستگاه قضایی است

رئیس حوزه قضایی شال در دیدار چهره به چهره با مددجویان زندان بوئین زهرا گفت: کاهش جمعیت کیفری باهدف بازپروری مهمترین دغدغه دستگاه قضایی است .

به گزارش روابط عمومی کل زندانهای استان قزوین؛ رمضانی در بازدید از زندان بوئین زهرا و دیدار با مددجویان اظهار داشت: باتوجه به اهمیت حفظ ارکان خانواده و همچنین منابع انسانی جامعه، کاهش جمعیت کیفری در اولویت کاری دستگاه قضایی قرار دارد و در این راستا باید از تمامی ظرفیتهای موجود بهره برداری کرد.

وی افزود : بازپروری مددجویان برابر قوانین ومقررات سازمان زندانها در زندانهای استان اجرا گردیده و اثر بخش می باشد.از اینرو مددجویان اصلاح شده از تسهیلات قضایی در قالبهای تعلیق،آزادی مشروط و…  بهره مند می شوند .

رمضانی اذعان داشت: با توجه به شرایط اجتماعی و اقتصادی خانواده مددجویان باید در نظر داشت که با محکومیت این افراد و محبوس شدن آنان بستر مشکلات برای سایر افراد خانواده نیزفراهم خواهدشد. لذا دراین خصوص بایدبرنامه ریزی های لازم انجام و در زمینه محکومیت مددجویان و جایگزینی حبس، اقدامات  اساسی تری  بعمل آورد .

این مقام مسئول در ادامه بیان کرد: کاهش جمعیت کیفری با توجه به بازپروری و اصلاح مددجویان موجبات این مهم را فراهم خواهد ساخت تا از سایر آسیبهای احتمالی برای افرادو خانواده آنان پیشگیری شود .

در پایان این بازدید ۲۶پرونده مورد بررسی قرار گرفت که با  اعزام به مرخصی ،آزادی و تعلیق و همچنین رای بازی چند تن از مددجویان موافقت گردید.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*