اخبار کوتاه

کارگاه آموزش تحکیم خانواده در زندان مرکزی قزوین برگزار شد

معاون سلامت ، اصلاح و تربیت زندان مرکزی قزوین از برگزاری کارگاه آموزش تحکیم خانواده با رویکرد بررسی علل و عوامل بروز طلاق و راههای کاهش آن ویژه مددجویان این مرکز خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین:دکترسیدمحمد ابراهیمی در این باره گفت:خانواده یکی از نظامهای اولیه جامع بشری است که با وجود تحولات اساسی ، اهداف و کارکردهای خود ثابت مانده و هنوز در همه جوامع اهمیت اساسی دارد و بهترین بستر برای تامین امنیت و آرامش روانی اعضاء پرورش نسل جدید و برآورده ساختن نیازهای عاطفی افراد فراهم نموده است.با این حال در عصر حاضر نظام خانواده دچار مشکلات و چالشهای اساسی گردیده است و حتی گاه اساس و تمامیت آن نیز زیر سوال رفته است . اختلافات خانوادگی ، طلاق و … نشان دهنده مشکلات اساسی در خانواده های ماست و بروز این مشکلات نشان دهنده این موضوع است که خانواده ها نیازمند توصیه های تربیتی و روانشناختی بسیاری برای رویارویی با پیچیدگی های زندگی کنونی هستند.

دکتر ابراهیمی خاطر نشان کرد : متاسفانه در چند سال اخیر شاهد افزایش آمار طلاق در سطح جامعه هستیم . عوامل متعددی باعث بروز پدیده طلاق می شود  که می توان به معضل بیکاری ، محق بودن در بروز اختلافات ؛ لجبازی و پافشاری بر سر مسائل جزئی ، بد دهنی ، زورگویی و…. اشاره کرد.

معاون سلامت ، اصلاح و تربیت زندان مرکزی قزوین در پایان به راهکارهای کاهش پدیده طلاق در بین خانواده ها اشاره کرد و ابراز داشت : هر رفتاری که پشتوانه اش تفکر و تعقل نباشد ممکن است مسبب هر مشکلی گردد.لذا در بروز اختلافات باید با صبوری و خویشتن داری از کلماتی که منجر به تشنج و شعله ور شدن اختلافات می شود خودداری کرد و با منطق و تدبر با مشکلات برخورد کرد و در ادامه مورد بسیار مهمی که می توان به آن اشاره کرد بحث سهیم کردن زوجه در مدیریت خانواده می باشد بدین ترتیب هرچه فضای تقسیم قدرت بین خانواده بیشتر باشد محیط خانواده و خانه بهتر و صمیمی تر می شود.در مجموع در جهت تحکیم بنیاد خانواده زوج باید در ایجاد تعادل در خانواده تلاش کند و حفظ جایگاه زوجه در خانواده باید دغدغه اصلی زوج باشد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*