اخبار کوتاه

کارگاه آموزشی امحاء اسناد راکد در زندانهای استان قزوین برگزارشد

معاون اداری ومالی زندانهای استان از برگزاری کارگاه آموزشی امحاء اسناد راکد و اوراق زاید خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین،محمدپیرویسی در توضیح این خبرگفت: دوره آموزشي امحاي اوراق زايد و اسناد راکد، با حضور کارشناسان سازمان اسناد ملی استان برگزارشد.  

وی بر لزوم ساماندهی وتعیین وتکلیف اسناد راکد تأکید داشت و افزود: محدوديت فضاي فيزيکي مشکل اصلی در بسياري از ادارات وسازمانهاست . با امحاي اسناد زايد بر اساس قوانین ومقررات مربوطه، مي توان به آزاد سازي فضاهاي موجود، زمينه  بهره وری بهینه اسناد را فراهم ساخت.

پیرویسی متذکر شد:عدم رسیدگی بموقع به وضعیت اسناد راکد، مشکلات جدی از جمله بیماری ساز بودن آنها را بدنبال داشته و انتقال، خروج وامحاء آنها مزایای فراوانی در مدیریت نگهداری اسناد دارد.

وی با تاکيد بر لزوم طبقه بندي و تفکيک اسناد يادآور شد: امحاي اسناد زايد موجب
کاهش حجم کاری مضاعف منابع انسانی شده و از افزایش حجم کار زائد در این بخش جلوگیری بعمل می آید.این اقدام نیازمند رعایت ضوابط و دستورالعمل هاي تعيين شده نسبت به امحاي اوراق بوده و در این راستا کارگاه آموزشی امحاء اسناد راکد برگزار و مباحثي همچون امحاي اوراق و انتقال اسناد، قوانين و مقررات سازمان ملی اسناد، استانداردهای نگهداری اسناد و عوامل آسيب رسان و…  به کارکنان بخش های مرتبط زندانهای استان ارايه گردید.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*