اخبار کوتاه

همایش مهدویت در زندانهای استان قزوین برگزارشد

همایش مهدویت باحضور رئیس دانشگاه معارف اسلامی قم ویژه کارکنان زندانهای استان قزوین برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛حجت الاسلام روح اله شاکری در همایش مهدویت کارکنان زندانهای استان اظهارداشت:مهدویت کانون هویت اسلام است وریشه در عمق باور و اعتقادات مسلمانان دارد.

وی افزود:مهدویت  مسأله‌ای مهم و حیاتی است که قرآن کریم به همه انسان‌ها بشارت ظهور او را داده و در طول تاریخ حیات پر برکت اسلام، بسیاری از علمای بزرگ اعم از فقها، مفسران، متکلمین، حکما و عرفای مسلمان و تاریخ‌نگاران مردم را به انتظار او دعوت کردند. لیکن این موضوع را می‌توان کانون هویت و فرهنگ اسلامی دانست.

رئیس دانشگاه معارف اسلامی قم گفت:مهدی (عج) واقعیتی است که منتظر حرکت جهانی او هستیم، کسی که در میان ما زندگی می‌کند، ما او را می‌بینیم و او ما را می‌بیند، با همه‌ آروزهای ما و رنج‌های ما آشنا است و در غم و اندوه ما شریک است و شاهد افزایش شکنجه مظلومان و ناکامی رنج‌دیدگان و ستم ستم‌کاران است و به خاطر آن می‌سوزد و در انتظار لحظه‌ای است که به او اجازه داده شود تا دست یاری خود را به طرف انسان‌های رنجور و محروم دراز کرده و ریشه‌ی ستم و ستم‌کاران را بخشکاند.

حجت الاسلام شاکری تصریح کرد: بشر از روزی که روی زمین قرار گرفت، پیوسته در آرزوی یک زندگی اجتماعی سعادت‌بخش بوده و به امید رسیدن چنین روزی قدم برداشته است. اگر این خواسته تحقق خارجی نداشت، هرگز چنین آرزو و امیدی در نهاد وی نقش نمی‌بست.

مدرس حوزه و دانشگاه در جمع کارکنان زندانهای استان گفت: مهدویت، یعنی امیدواری به آینده‌ای روشن، پیامی رهایی‌بخش به بشر سرخورده و ستم‌دیده و این‌که روزی یک مرد الهی خواهد آمد و آن‌چه مردان بدان امید دارند، یقیناً برآورده خواهد کرد. 
شاکری به بعد اجتماعی مساله مهدویت اشاره داشت و افزود: اعتقاد به وجود مصلح جهانی همیشه ما را در عرصه‌های مختلف مبارزات اجتماعی حمایت خواهد کرد. زیرا اگر واقعاً معتقد به امام زمان (عج) باشیم، خواهیم دید که همواره یک پشتیبان نیرومندی ما را در همه کارهای اجتماعی، یاری می‌کند. 

حجت الاسلام شاکری یادآور شد: بدون تردید نتیجه اعتقاد به امام زمان (عجل) این نیست که ما از تمامی کوشش‌های اجتماعی دست برداریم و در گوشه‌ای نشسته و انجام همه‌ کارها را به ظهور امام زمان (عج) حواله کنیم.  یک فرد مسلمان معتقد، همواره در کوشش و فعالیت است و برای خدا کار می‌کند و به زندگی  خوش‌بین و امیدوار است و همیشه منتظر تعمیم عدالت و امنیت، بسط عدل و داد، آزادی و برادری و توسعه گزاره‌های دینی بر اساس توحید بوده و برای آن‌ها تلاش می‌کند. 

این استاد دانشگاه گفت: شخص مسلمان، باور قطعی دارد که تنها نظام اجتماعی عادلانه  که به تمام خواست‌های مشروع بشری پاسخ داده و منصفانه‌ترین قوانین را برای انسان‌ها آماده کرده  نظام حکومتی اسلام و قانون الهی قرآن است و زیباترین آن در عصر ظهور حضرت ولی‌عصر (عجل‌الله تعالی فرجه ‌الشریف) تحقق خواهد یافت و این یعنی امید، نشاط و زندگی. 

وی در ادامه اذعان داشت: آن‌ کس که منتظر مصلح است، در اصلاح خود می‌کوشد تا فردی مؤثّر وکارآمد باشدو برای اصلاح دیگران هم تلاش ‌کند. به این شکل اجتماع به سوی خوبی‌ها و ارزش‌هایش می‌رود.

حجت الاسلام شاکری در پایان تأکید داشت: ایمان به مهدی(عج) به معنای این است که نباید زیر بار ستم رفت و بایستی منتظر بود، منتظر روزی که وی بر همه‌ جهان چیره گردد.از اینرو باید همه‌ مسائل فردی واجتماعی را به آرمان‌های امام زمان (عج) نزدیک کرده، سیره‌ آن حضرت را در ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، قضایی و… در برنامه‌های کلان خود مدّ نظر قرار دهیم.

 این همایش بامساعدت مدیرکل زندانهای استان و تویط پایگاه مقاومت بسیج مالک اشتر  در راستای توانمندسازی منابع انسانی در حوزه اعتقادی ودینی برای کلیه کارکنان برگزارشد.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*