اخبار کوتاه

هر اقدام موثری برای بازگشت آسیب دیدگان از اعتیاد به جامعه ضروری است

معاون سلامت،اصلاح وتربیت زندان مرکزی قزوین گفت: هر اقدام موثری برای بازگشت آسیب دیدگان از اعتیاد به جامعه ضروری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛دکتر سید محمد ابراهیمی در کمیته بهداشت ودرمان این مرکز اظهار داشت: اعتیاد به مواد مخدر یکی از مشکلات اصلی اجتماعی ، بهداشتی و فرهنگی است که عوارض ناشی از آن تهدید جدّی برای جامعه انسانی به دنبال دارد.به همین دلیل اقدامات پیشگیرانه، فرهنگی و امنیتی در خصوص مبارزه با مواد مخدر ضروری بوده و می بایست سطح دانش و آگاهی عموم نسبت به این موضوع ارتقاءیابد.

وی در ادامه تصریح کرد : اقدامات در حوزه پیشگیری ازاعتیاد دیر بازده است و چنین برنامه هایی با یک جلسه آموزش به نتیجه نمی رسد.لذا باید دانش پیشگیری را آموزش داد تا تغییر نگرش و سپس تغییردر رفتار رخ دهد . به همین منظور سازمان زندانها و اقدامات تامینی کشور برگزاری دوره ها و کارگاههای  آموزشی به صورت مستمر در سه بخش کارکنان ، سربازان وظیفه و بویژه مددجویان را در دستور کار کلیه زندانها قرار داده است .

دکتر ابراهیمی  با اشاره به مطالبات مقام معظم رهبری مبنی بر مقابله با آسیب های اجتماعی اذعان داشت : زندان مرکزی هر اقدامی را برای بازگشت آسیب دیدگان از اعتیاد به جامعه در اولویت قرار داده و با در نظر داشتن اهمیت  این موضوع ، در طول سال کارشناسان مذهبی ، روانشناسان و پزشکان زندان مرکزی در برنامه های صبحگاهی ،جلسات اجتماعات درمان دار ، جلسات روانشناسی ، مشاوره ها و آموزش های لازم را در راستای افزایش سطح آگاهی مددجویان ارائه می دهند.

معاون سلامت، اصلاح وتربیت زندان مرکزی درپایان به تشریح برنامه های این حوزه پرداخت  و خاطر نشان کرد :آگاهی بخشی در خصوص سوء مصرف مواد مخدر به زندانیان وخانواده آنهادر برنامه های کاهش آسیب های اجتماعی قرار دارد و با حضور کارشناسان ومتخصصین،تا پایان سال بطور مستمر اجرا خواهدشد.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*