مدیرکل زندانهای استان قزوین:نماز محور برنامه های فرهنگی و تربیتی زندانهاست

مدیرکل زندانهای استان قزوین گفت: نماز محور برنامه های فرهنگی وتربیتی در زندانهاست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین: حمیدرضافراست طلب در چهارمین جلسه ستاد اقامه نماز زندانهای استان اظهارداشت: فرهنگ سازی  اقامه نماز یک امر ضروری است وبا ترویج این امر الهی بسیاری از ناهنجاریها وآسیب های اجتماعی از بین خواهد رفت.

وی با اشاره به اهمیت فریضه نماز افزود:نماز عبادتی ريشه دار وعميق است که در قرآن کریم به آن تاكيد فراوان شده و ترك آن را به سختى بر حذر داشته است.خداوند متعال  التزام به امر مهم را نیز در همه حال ودر همه رخدادهاي زندگى مورد تاكيد قرار داده است.

فراست طلب با تأکیدبراینکه اقامه نماز جماعت ، يكي ازروشهاي بسيارمؤثربراي گسترش وتعميق فرهنگ نمازدرجامعه است ،بیان داشت:نمازجماعت داراي آثار ارزنده اي است.اقامه نماز جماعت دلها را يكي ، انديشه ها را زلال ، عشق ودوستي را جهت دار  و جهت ها راخدايي مي سازد.مؤمنان در صفوف نماز جماعت ،با ديدار يكديگر احساس دلگرمى و قدرت و اميد نموده و روحيه فردگرايى و انزوا و گوشه‏گيرى را از بين مى‏برد .لذا باید خودمان عامل اقامه نماز جماعت باشیم تا بتوانیم بر دیگران اثرگذار شویم .

مدیرکل زندان های استان قزوین به جنبه های اجتماعی نماز جماعت  اشاره نمود و تصریح داشت:نمازجماعت تبلور تلاش جمعي براي سعادتمندی است. با ارزش ترين جنبه هاي مشاركت در نماز جماعت اين است كه علاوه برتشويق كارمندان به حداكثر تلاش وكوشش ، مدير مجموعه را دوست و همفكر خود به حساب آورند و دوشا دوش او فعالانه تلاش و همكاري كنند.

وی  متذکر شد: یکی از اولویت های برنامه های تربیتی زندانها فریضه نماز است . ضروری است تا همه با حضور در صفوف نماز جماعت عامل فرهنگ سازی وتبلیغ مؤثر برای دیگران بویژه زندانیان باشیم .

شایان ذکر است در ابتدای این جلسه رئیس اداره فرهنگی و تربیتی، اهم برنامه ها و فعالیتهای ستاد اقامه نماز زندانهای استان را به تشریح گزارش نمود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*