اخبار کوتاه

نقد وبررسی فیلم مسیر سبز در زندان مرکزی قزوین

معاون سلامت اصلاح و تربیت زندان مرکزی قزوین اظهارداشت: فیلم مسیر سبز با حضورمددجویان و روان شناس زندان مرکزی مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین:دکتر سیدمحمدابراهیمی با اعلام این خبر گفت: فیلم درمانی یکی از رویکردهای تاثیرگذار ، در درمان و مشاوره های روانشناسی است که بستر های مناسب خودشناسی و خودآگاهی و تغییر رفتار را مهیا می نماید.

وی افزود:مددجویان در تماشای فیلم از بالا و به عنوان شخصی خارج از موضوع به وقایع نگاه می‌کنند و شخص خود را در نقش بازیگری تصور می‌کند که داستانش شبیه داستان زندگی اوست. از این‌رو هم‌زادپنداری کرده و دچار احساسات و عواطف مشترک با شخصیت فیلم می‌شود.

معاون سلامت،اصلاح وتربیت زندان مرکزی تصریح داشت: وقتی درمان‌جو خود را جای نقش اول فیلم می‌گذارد به این نتیجه می‌رسد که در هر مرحله از زندگی می‌توان تصمیمات درستی برای رفع مشکل اتخاذ کرد و در واقع، مشکلاتش آنقدرها هم که فکر می‌کند بزرگ و لاینحل نیست.

دکتر ابراهیمی درپایان متذکر شد: فیلم‌درمانی هنوز در بحث های روان درمانی جایگاه خود را به دست نیاورده است. این روش برای درمان بسیاری از اختلال‌ها از جمله فشارها وتنش های روانی تأثیر گذار بوده و می‌تواند راهکاری موثری برای کسب مهارتهای لازم زندگی مددجویان  وکاهش فشارهای روانی آنها باشد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*