اخبار کوتاه

نشست هم اندیشی حمایت از حقوق اطفال و نوجوانان بزهکار برگزار گردید

رئیس کانون اصلاح وتربیت قزوین از برگزاری جلسه هم اندیشی با قضات محاکم رسیدگی کننده به جرائم اطفال و نوجوانان بزهکار خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛عباس رمضانی دراین باره گفت: جلسه هم اندیشی در راستای رسالت های سازمان زندانها واقدامات تأمینی وتربیتی کشور بمنظور حمایت از حقوق اطفال و نوجوانان بزهکار و حفظ کرامت انسانی آنها برگزارشد.

رمضانی هدف از برگزاری این نشست را تسریع در رسیدگی و جلوگیری از اطاله دادرسی مددجویان و فراهم نمودن مقدمات آزادی واستفاده از تاسیسات حقوقی(آزادی مشروط، تخفیف مجازات، جایگزینهای حبس و تحویل به مراکز حمایتی )برشمرد.

وی بیان داشت:ویژگیهای شخصیتی، اختلالات روانی،وضعیت خانواده و… دربزهکاری نوجوانان تأثیر بسزایی دارد. عدم توجه به درمان اختلالات روانی، اختلافات خانوادگی و طلاق، پای بند نبودن والدین  به ارزش های اخلاقی و شرایط نابسامان محیط زندگی، اقتصاد ناسالم و فقر، شبکه های اجتماعی و رسانه های ناهنجار و ناهماهنگ با ارزش های اخلاقی و دینی ، ارتکاب بزه را در جامعه افزایش می دهد.

رمضانی در پایان خاطر نشان کرد:اجرای برنامه های بازپرورانه برای جامعه پذیری و اجتماعی شدن اطفال و نوجوانان بزهکار با استفاده از مجازاتهای جایگزین حبس ممکن بوده و  مشارکت دادن آنان در فرآیند تصمیم گیری باعث تغییر در نگرش مددجویان شده وموجب می گردد نقش اجتماعی خود را در جامعه بدرستی ایفا کنند.

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*