اخبار کوتاه

نشست صمیمانه مدیرکل زندانهای استان قزوین باکارکنان

اولین نشست صمیمانه مدیرکل زندانهای استان قزوین باکارکنان برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛محمدعلی محمدی در اولین نشست صمیمانه با کارکنان زندانهای استان با تبریک سال نو و مبعث حضرت رسول اکرم (ص)، حضور در جمع همکاران را توفیق بزرگی عنوان کرد وابراز امیدواری نمود:ارتباطات مؤثر و صمیمانه میان همه همکاران بیش از پیش تقویت گردد.

وی اظهارداشت: زندان محیطی خاص، هدفمند و برنامه محور است و به تبع آن ، نظام زندانبانی در این محیط  حساسیت های شغلی خود را دارا می باشد.

مدیرکل زندانهای استان قزوین افزود:مبنای این هدفمندی در زندانها،توجه به برنامه های سازمانی در راستای تکریم جایگاه دینی وانسانی زندانیان است.امروز با تدابیر ارزشمند ریاست محترم سازمان زندانهای کشور اتفاقات بسیار ارزشمندی درهمه حوزه ها بویژه  اقدامات تربیتی رخ داده است.در زندانها تکریم و رعایت حقوق شهروندی زندانیان وتوجه جدی به برنامه های اصلاحی وتربیتی ملاک عمل قرار داشته و زندانی ازبدو ورود تا زمان آزادی از زندان ،تحت پوشش برنامه های مختلف از جمله فرهنگی وتربیتی،اشتغال وحرفه آموزی و… قرار دارد

محمدی در ادامه تأکید کرد:بابهره گیری از ظرفیت همه همکاران باید ضمن توجه به مباحث امنیتی،برای اشاعه تعلیم و تربیت آسیب دیدگان اجتماعی و تغییر مسیر آنها گام برداشته و به فرمایش ریاست محترم سازمان زندانهای کشور به سمتی حرکت کنیم که تفاوت در روحیه و رفتار مددجوبهنگام آزادی از زندان تغییر یافته وبه روشنی قابل ارزیابی باشد.

وی به الگوها وبرنامه های سازمانی اشاره کردوگفت:دربرنامه های سازمانی اولویت های دهگانه و محور فعالیتها بطورمدون،صریح و بارز ابلاغ گردیده و انتظار داریم دراستان فرهیختگان ادب و هنر و باتوجه به سوابق بسیار روشن همکاران،کارنامه قابل قبولی در اجرای برنامه های سازمانی استنتاج گردد.

این مقام مسؤل بااشاره به سیره تربیتی پیامبرعظیم الشان (ص)،اساس اصلاح وتربیت را،نفوذ وتأثیرگذاری در رفتار زندانیان برشمردوخاطرنشان کرد:تأثیرگذاری در فکر و روح انسانها  بسیار سخت و پیچیده است. لیکن وظیفه ایجاد تغییر در فکر و روح مددجویان که بسیارحساس هست به عهده ما و از جمله اهداف و برنامه های سازمانی ماست.باید ازمبانی تربیتی دینی وقرآنی در راستای کمک به اصلاح افراد بخطا رفته  الهام  بگیریم.

مدیرکل زندانهای استان ابراز داشت: مطمئنا فرصت خوبی نصیبمان شده تا بتوانیم به مصداق آیه شریفه«ومن احیاها فکأنمااحیاالناس جمیعا» قدمی مؤثر برای اصلاح زندانیان و خانواده هایشان برداریم.

محمدی در بخش دیگری از سخنان خود اذعان داشت:نیروی انسانی ارزشمندترین منابع هرسازمانی است که ابتدا به ساکن می بایست ارزش های آن حفظ گردد.چرا که همه برنامه ها واقدامات باهمکاری ومشارکت همه همکاران به ثمر می نشیند.لذا دیدگاه اینجانب توجه و رسیدگی مادی ومعنوی به پرسنل و همکاران می باشد.

وی افزود: نقطه عطف درهمه برنامه ها توجه به معیشت همکاران و توسعه برنامه های فرهنگی و رفاهی آنهاست.سعی بر این است در برنامه های کوتاه مدت وبلند مدت با تلاش برای افزایش اعتبارات وهمچنین توسعه فعالیتهای فرهنگی ومعنوی به این هدف مهم نائل آییم.

مدیرکل زندانهای استان همچنین تصریح داشت:ساماندهی تعاونی های کارکنان  در دستور کار قرار داشته و به امید خدا تلاش خواهیم کرد باتوجه به دستورات ونقطه نظرات ریاست محترم سازمان در این زمینه با اقدامات قانونی  واستفاده ازهمه ظرفیت های موجود به بهترین شکل ممکن ابرای انتفاع همکاران گام برداریم.

وی درپایان گفت: امروز مسئولیت این مجموعه به عهده حقیر و شماست که انشالله بتوانیم با همدلی و همکاری یکدیگر اقداماتی انجام دهیم  که وضعیت موجود متحول و در رتبه بندی استانها به رتبه ای که شایسته استان قزوین است دست یافته و در جایگاه واقعی خود قرار بگیریم.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*