اخبار کوتاه

نجات از قصاص و آزادی پس از ۱۳ سال حبس

تلاش مددکاران و شورای حل اختلاف زندان گنبد،همت خیرین و گذشت بزرگ اولیای دم، موجبات نجات از اعدام با طناب دار و آزادی پس از ۱۳ سال از زندان، جوان ۲۸ ساله گنبدی را فراهم نمود.

تلاش مددکاران و شورای حل اختلاف زندان گنبد،همت خیرین و گذشت بزرگ اولیای دم، موجبات نجات از اعدام با طناب دار و آزادی پس از ۱۳ سال از زندان، جوان ۲۸ ساله گنبدی  را فراهم نمود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندانهای استان گلستان: محمود امینی مدیر کل زندانهای استان گلستان  گفت: تلاش و کوشش مددکاران و مسئولین زندان گنبد کاووس همت خیرین و گذشت بزرگ اولیای دم دست به دست هم داد و موجبات آزادی زندانی ۲۸ ساله گنبدی را فراهم نمود.

رییس ستاد کاهش آسیب زندانهای استان گلستان، افزود:  مددجو م . الف ۲۸ ساله  از سال ۱۳۸۱ به جرم قتل عمد در زندلن گنبد کاووس بسر می برد با تلاش و کوشش مددکاران و مسئولین شورای حل اختلاف زندان گنبد،ریش سفیدان و معتمدین ،همت خیرین و گزشت بزرک اولیای دم از اعدام با طناب دار نجات یافته و پس اط ۱۳ سال حبس به کانون گرگ خانواده بازکشت.

وی در ادامه بیان داشت: رضایت اولیای دم با تلاش‌های آریانپور رئیس دادگستری و روشن  دادستان عمومی شهرستان رامیان،مددکاران و شورای حل اختلاف زندان گنبد،خیرین شهرستان و ریش سفیدان و بزرگان و سایر مسئولان اخذ شده بود که زمینه خوشحالی خانواده قاتل را نیز فراهم کرد. 
امینی اظهار داشت: با تشریفات قانونی انجام شده و جلسات متعدد رسیدگی و دفاعیات متهم، حکم قصاص نفس قاتل صادر شده بود که با تلاش انسانهای نیکو کار از اعدام نجات یافت.

 وی با بیان اینکه امیدواریم فرهنگ صلح و سازش در میان مردم نهادینه شود افزود: نهادینه شدن فرهنگ گذشت صلح و سازش در جامعه عامل مهم  پیشگیری از شکل گیری خیلی از جرائم در جامعه است.

در ادامه عباس مختاری مدیر زندان گنبد کاووس گفت: هنگامیکه فردی به دلیل ناهنجاری به زندان معرفی میشود طی مصاحبه ای که مسئولین فرهنگی و روانشناسان زندان با وی  دارند پروندهای فرهنگی و شخصیتی زندانی تشکیل می شود و در طول مدتی که در زندان محبوس است تحت نظر مشاورین فرهنگی و روانشانسی قرار داد تا موجبات اصلاح و تربیت و احیا و بازگشت  آبرومندانه به جامعه با رعایت هنجارهای اجتماعی برای وی فراهم گردد. لذا مددکاران و مسئولین زندان برای کسانی پرونده صلح و سازش تشکیل می دهمند و پیگیراخذ رضایت از شکات وی می شوند که در ظول مدت حبس توبه کرده و تغییر رفتار داده و اصلاح شده باشد.

مختاری در ادامه افزود : مددجو م . الف در خانه دارای فرزندی معلول می باشد که با توجه به رضایت اولیای دم موجبات حمایت اقتصادی و معنوی از خانواده برای وی دوباره فراهم گردید.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*