اخبار کوتاه

مهمترین برنامه زندانها در وهله اول،تأمین امنیت پایدار در جامعه است

مدیرکل زندانهای استان قزوین اظهارداشت: مهمترین برنامه زندانها در وهله اول، تأمین امنیت پایدار در جامعه است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛محمدعلی محمدی درجلسه کمیته امنیتی زندانهای استان گفت: برای ایجاد امنیت در زندان وجلوگیری از هرگونه آسیب  لازم است نسبت به کلیه مسایل و مشکلات و عوامل ناامنی درون زندان ها اشراف کامل وجود داشته باشد. اگر مسؤلین زندانها از آسیب شناسی زندان خود آگاهی نداشته باشند، هرگز نمی توانند برای اصلاح وضعیت موجود زندان و ارتقاء برنامه های امنیتی، اقدامی برنامه محور داشته باشند.

مدیرکل زندانهای استان متذکر شد:عدم‌آشنایی با قوانین و مقررات سازمانی و به تبع آن عدم‌  اجرای درست برنامه های ابلاغی سازمان، از جمله عوامل  بروز بی نظمی و ناامنی در زندان است. از اینرو ارتقاء سطح آموزش های تخصصی همه پرسنل باید در دستور کار قرار گیرد . 

وی گفت:مسئولین زندان ها برای مقابله با حوادث ناگوار در زندان باید اقدامات پیشگیرانه را اساس کار خود قرار دهند. ضوابط و دستورالمعل های مربوط به این موضوع مهم، توسط سازمان تدوین گردیده که  نیازمند شناخت و درک عمیقی برای اجرای درست آن می باشد. باوجود چنین قابلیت های سازمانی، تدابیری که اتخاذ می شوند باید حالت بازدارنده داشته باشند نه اینکه پس از بروز حادثه واتفاقی در زندان،کشف و ضبط آنها مورد استفاده قرار گیرند.

محمدی در پایان به تأکیدات ریاست محترم سازمان زندانهای کشور اشاره کرد وگفت:مهمترین عملکرد زندان در وهله اول تأمین امنیت پایدار در جامعه است .لذا دقت نظر و هوشیاری بیش از پیش همه کارکنان در سطوح مختلف می تواند در جهت ارتقاء و بهبود امنیت زندان تاثیر بسزایی داشته باشد .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*