اخبار کوتاه

مقید بودن به آداب و رفتار اسلامی بهترین الگوی تربیتی برای زندانیان است

مدیرکل زندانهای استان قزوین اظهارداشت: مقید بودن به آداب و رفتار اسلامی  بهترین الگوی تربیتی برای زندانیان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین:حمیدرضافراست طلب در جریان بازدید از اردوگاه کاردرمانی آراسنج گفت:آداب ورفتار اسلامی ، بنیاد جامعه را می سازد. افزون بر اینکه تاثیرات شگرفی بر خود افراد دارد ، تاثیربسزایی نیز بر دیگران به جا می گذارد. هرچه شخصیت کارکنان قوی و با هنجارها وارزشهای اخلاقی واسلامی آمیخته باشد ، تاثیرآن بصورت الگویی عملی در دوران تحمل حبس زندانیان بیشتر خواهد بود.

وی باتأکیدبر حافظت و صیانت آداب و اخلاق اسلامی افزود:مقید به اخلاق اسلامی هستیم.توصیه های دینی برای همه امور زندگی صادر شده است. روایات و احادیث و قرآن به ما کمک می کند در همه امور مقیدتر باشیم.سرمنشا اخلاق اسلامی در کار، اخلاق حرفه ای است و وظیفه مند هستیم در انجام  امور محوله از خطوط قرمز اخلاق دینی ،عدول نکنیم .

فراست طلب بااشاره به اینکه رفتار ما باید به تربیت زندانی کمک کند، خاطرنشان کرد:بخش بزرگی از احکام و قوانین عقلانی و آموزه های اخلاقی به حوزه رفتار اجتماعی بازمی گردد. به ویژه که از نظر اسلام، انسان کامل کسی است  که در قبال دیگران مسؤل باشد. این مسئولیت در حوزه زندانبانی، نیازمند رفتار درست و ضابطه مند با زندانیان است. اینجاست که قوانین ومقررات باید مورد توجه جدی همه کارکنان قرار گیرد.

مدیرکل زندانهای استان قزوین بابیان اینکه رعایت ادب گفتاری اصل مهمی در الگو دهی به رفتار زندانیان است،گفت:بهترین الگوی تربیتی برای زندانیان ، زندانبانان هستندولذا باید مقید به آداب تربیتی و رفتار اسلامی باشیم.

این مقام مسؤل  در بخش دیگری از سخنان خود به وظیفه مداری اشاره داشت ومتذکر شد:درجائیکه وظایف شغلی به روشنی تکلیف شده است ، دیگر جایی برای خود اظهاری و خوداجتهادی وجود ندارد.اجرای درست وظایف همراه بانظم وانظباط ، وظیفه مداری در نظام زندانبانی است.

فراست طلب در پایان متذکر شد:بستر همه بهره وری ها ، نظم و انضباط است واگر وظایفمان را با نظم انجام دهیم خیلی از مشکلات ظهور و بروز نخواهدیافت.

شایان ذکر است روز گذشته مدیرکل زندانهای استان به همراه معاونین خود از اردوگاه کاردرمانی آراسنج، زندان شهرستان بوئین زهرا، زندان مرکزی وکانون اصلاح وتربیت بازدید بعمل آورد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*