اخبار کوتاه

معاون سلامت، اصلاح وتربیت زندانهای استان قزوین: قرآن جامع ترین راهنمای بشریت است

 

 

معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندانهای استان قزوین در جلسه شورای عالی قرآن زندان شهرستان بوئین زهرا گفت: قرآن جامع ترین و بهترین راهنمای بشریت است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛حسن نور محمدی درجلسه قرآنی کاروان نور زندان شهرستان بوئین زهرا اظهار داشت : با توجه به میزان اثر بخشی آیات الهی در تربیت انسانها و رهنمودها و ارشادات قرآن کریم، باید تمامی تلاش خود را در جهت توسعه وترویج این برنامه مهم اصلاحی در زندانها به کار بست.

وی در ادامه اذعان داشت: آموزه های دینی به ویژه قرآن اهمیت ویژه ای در نظام تربیت اسلامی دارد . از اینرو این برنامه در اولویت اقدامات فرهنگی وتربیتی زندانها قرار داشته و دراین راستا بایست از تمامی ظرفیتها و منابع موجود و همکاری نهادهای ذیربط استفاده شود .

معاون سلامت،اصلاح وتربیت زندانهای استان از معجزات ظاهری و باطنی قرآن کریم مصادیق ومواردی را که در تجارت خدمتی خویش در زندانها مشاهده نموده بود برای همکاران بازگو نمود وافزود: زندانها مراکزی امنیتی  با محوریت اصلاح و تربیت و بازپروری زندانیان است . باید در اجرای آموزه های دینی و برنامه های قرآنی دقت وتوجه  لازم صورت پذیرد. تربیت دینی در رفتار مددجویان تاثیر گذار بوده و این تغییر، درخانواده آنها نیز اثرات تربیتی مناسبی برجای خواهد گذاشت.

در ادامه این جلسه رییس اداره فرهنگی و تربیتی زندانهای استان قزوین ضمن ارائه گزارشی از فعالیتهای قرآنی زندانهای استان به دستورالعملهای سازمانی اشاره داشت و اظهار نمود: خوشبختانه دومین جلسه طرح قرآنی کاروان نور در زندان بوئین زهرا با حضور مسئولین شورای عالی قرآنی این مرکز برگزار و به برکت قرآن کریم تصمیمات ارزشمندی مصوب گردیده است .

ابراهیمی بابیان اینکه باید همه گروه های هدف تحت پوشش برنامه های قرآنی قرار گیرند، تصریح داشت: توسعه برنامه های قرآنی اعم از کلاسهای آموزشی ، برگزاری مسابقات و تشویق افراد برتر ،ارائه تسهیلات قضایی و …  در دستور کار حوزه فرهنگی وتربیتی زندانها  قرار داشته و امیدوارم مسئولین محترم حوزه فرهنگی و تربیتی زندانها در این زمینه کوشا باشند .

در ادامه این جلسه رییس زندان بوئین زهرا نیز ضمن اشاره به فعالیتهای زندان بوئین زهرا در سال جاری گفت : خوشبختانه در حوزه آموزه های دینی از تمامی توان و نیروها استفاده شده است و با توجه به کمبود فضا و امکانات، تلاش شده تا با کیفیت بیشتر کمبودها جبران گردد.

وی در پایان افزود: بی شک تاثیر گذار ترین برنامه بازپروری، آموزه های دینی  بویژه قرآن کریم
بوده وتاثیر اینگونه آموزش ها در رفتار مددجویان بسیار ملموس است. در این راستا برنامه ها مطابق به تقویم فرهنگی وتربیتی سازمان زندانهای کشور به صورت جامع وگسترده دراین مرکز اجرا می گردد.

شایان ذکر است در پایان این جلسه، محفل  قرآن کریم درجمع مددجویان برگزار و آیات  زیبای کلام الله مجید با حضور سه نفر از قاریان برجسته شهرستان بوئین زهرا تلاوت گردید.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*