اخبار کوتاه

معاون سلامت، اصلاح وتربیت زندانهای استان قزوین: تفکیک و طبقه بندی زندانیان راهکاری برای کاهش آسیب های اجتماعی زندان است.

معاون سلامت، اصلاح وتربیت زندانهای استان قزوین اظهار داشت:تفکیک و طبقه بندی زندانیان راهکاری برای کاهش آسیب های اجتماعی زندانهاست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ حسن نورمحمدی در کمیته تفکیک وطبقه بندی زندانیان گفت: زندان محل نگهداری افرادی با جرایم و نیز شخصیت هایی متفاوت است که برای مدتی محدود یا نامحدود تحمل حبس می نمایند.

وی افزود: زندان علاوه بر اینکه محیطی برای نگهداری و دور نگه داشتن بزهکاران از جامعه است، وظیفه مهم بازپروری و اصلاح و درمان زندانیان را نیز برعهده دارد. از اینرو تفکیک و طبقه بندی زندانیان راهکاری جهت اجرای برنامه های اصلاح و تربیت در زندان و رعایت حقوق آنها و نیز کاهش آسیب های اجتماعی از جمله تکرار جرم می باشد.

نورمحمدی بیان داشت: اجرای  درست آیین نامه تفکیک وطبقه بندی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندانها از جمله تأکیدات اخیر ریاست محترم سازمان زندانهای کشور است و می بایست با سرکشی، حضور ونظارت مستمر در زندانهای استان ، نقاط ضعف وقوت اجرای آیین نامه مذکور احصاء و راهکارهای دستیابی به اهدف تعیین شده در آیین نامه، به شکل زمان بندی شده گزارش گردد.

معاون سلامت، اصلاح وتربیت زندانهای استان در پایان سخنان خود تفکیک و طبقه بندی کامل زندانیان را یکی از پیش شرط های ضروری در اجرای برنامه های اصلاحی وتربیتی  برشمرد و تأکید نمود: باید اجرای برنامه ها در زندان بویژه برنامه های حوزه معاونت سلامت به گونه ای باشد که زندانی پس از آزادی، تحت تأثیر برنامه های آموزشی، فرهنگی و… اصلاح و به زندگی شرافتمندانه در جامعه بازگردد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*