اخبار کوتاه

مشاور رئیس سازمان زندانهای کشور: تلاش سازمان زندانهای کشور کاهش جمعیت کیفری زندانهاست.

مشاور رئیس سازمان زندانهای کشور  اظهار داشت: تلاش سازمان زندانهای کشور، کاهش جمعیت کیفری زندانهاست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ سیدحمید حسینی به همراه هیأت بررسی موضوعات مرتبط با کاهش جمعیت کیفری سازمان زندانهای کشور، شب گذشته در استان قزوین حضور یافت و صبح امروز از زندان مرکزی بازدید نمود.

وی در جریان این بازدید و در دیدار با مسؤلین زندانهای استان گفت: یکی از مطالبات جدی رئیس محترم دستگاه قضایی کشور، کاهش جمعیت کیفری زندانها وساماندهی وضعیت زندانیان است.

نماینده رئیس سازمان زندانهای کشور به تراکم جمعیت کیفری زندانها اشاره نمود و بیان داشت: استفاده از ظرفیت‌های قانونی برای کاهش جمعیت زندانیان از جمله آزادی مشروط، مرخصی پایان حبس، قبولی اعسار و…  باید مورد توجه جدی همه همکاران قضایی و زندانها قرارگیرد.

حسینی بر لزوم تسریع در رسیدگی‌ به وضعیت قضایی زندانیان نیز اشاره نمود و اذعان داشت: تسریع در روند رسیدگی‌ پرونده ها، یکی از برنامه‌های مهم ریاست محترم قوه قضاییه است. ایشان در جلسات متعدد در ارتباط با ساماندهی وضعیت زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندانها تأکید داشته‌اند.

این مقام مسؤل در پایان خاطرنشان کرد: رئیس محترم سازمان زندانهای کشور بر اجرای دقیق  دستورالعمل‌ها، آیین نامه‌ها و بخشنامه‌های صادره از سوی ریاست محترم قوه قضائیه تأکید دارند و مقرر گردیده هیأت هایی بمنظور رسیدگی به وضعیت کاهش جمعیت کیفری زندانیان در تمامی استانها مستقر و سیاست دستگاه  قضایی در خصوص زندانیانی که نباید در زندان باشند؛ عملیاتی و اجرایی شود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*