اخبار کوتاه

مسابقات قرآن کریم بانوان شاغل زندان‌های منطقه ۴ كشور برگزار ‌شد

اولین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه بانوان شاغل زندانهای منطقه ۴ کشور به میزبانی زندانهای استان قزوین برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین: اولین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه بانوان شاغل زندانهای منطقه ۴ کشور باحضور شرکت کنندگان از استان البرز، قزوین، گیلان وهمدان و به میزبانی زندانهای استان قزوین برگزار شد.
مدیرکل زندانهای استان قزوین در مراسم افتتاحیه این دوره از مسابقات اظهار داشت: زندگی برپایه مفاهیم قرآن کریم، موجب سربلندی و از بین رفتن زمینه های کجروی وناهنجاری در جامعه خواهد شد.
محمدعلی محمدی دراین مراسم ضمن تسلیت شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و محکوم نمودن این جنایت بزرگ تروریستی گفت: حاج قاسم عاشق و دلداده قرآن بود و زندگی این شهید بزرگوار همواره با قرآن کریم عجین و در راه قرآن نیز به فیض شهادت نائل آمد.
وی با بیان اینکه ترویج فرهنگ قرآنی از مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است بیان داشت: توسعه فعالیتهای قرآنی در زندانها، بویژه در سطح کارکنان از جمله مهمترین برنامه های سازمان زندانهای کشور است و موجب تقویت معنویات و ارتقاء روحیه خدمت در بین آنها خواهدشد.
مدیرکل زندانهای استان در پایان سخنان خود تأکید نمود: باید مفاهیم قرآن کریم بعنوان برنامه ای جامع مورد توجه جدی همه همکاران قرار گیرد تا بتوان انسانهای گرفتار و دربند را به مدد آموزه های قرآن کریم هدایت نمود.
شرکت کنندگان در اولین دوره از مسابقات قرآن کریم در رشته های ترتیل، حفظ و درک مفاهیم به رقابت پرداختندو در پایان، زندانهای استان قزوین در رشته حفظ ۵ جزء مقام اول و رشته درک مفاهیم مقام دوم ، زندانهای استان گیلان در رشته حفظ ۳ جزء،ترتیل و درک مفاهیم مقام اول، زندانهای استان همدان در رشته ترتیل مقام دوم و زندانهای استان البرز در رشته ترتیل و درک مفاهیم مقام سوم را کسب نمودند.
درپایان این مسابقات به نفرات برتر کارت هدیه و لوح سپاس اهداء گردید.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*