اخبار کوتاه

مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) با حضور رئیس کل دادگستری در جمع مددجویان زندان مرکزی قزوین برگزار شد

رئیس کل دادگستری، معاونین و هیئت همراه، مدیرکل و مسئولین زندانهای استان با حضور در زندان مرکزی، در مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) شرکت نمودند.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین ؛حجت الاسلام والمسلمین  نوراله قدرتی در ابتدا از بند نسوان بازدید و در جمع مددجویان زن زندان مرکزی ضمن تسلیت به مناسب شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالحسین و هفتاد و دو تن ازیاران باوفای ایشان، اظهار داشت : پیامبر اکرم هفتاد بار در روز از خداوند طلب آمرزش می کرد . باید از فرصت ماه محرم استفاده کرد و با توسل به امام حسین (ع)ازخداوند باری تعالی طلب استغفار کرد و یأس و ناامیدی را از دلهایمان پاک کنیم،  زیرا تبعات اخروی آن در انسان می ماند .

رئیس کل دادگستری استان در ادامه خاطر نشان کرد:اگر می خواهید محبوب همه شوید باید در ابتدا محبوب درگاه الهی باشید و باید تلاش کرد به سفارشات امام حسین (ع) عمل کرده و سیره زندگی ایشان را چراغ راه خود در مسیر پر فراز و نشیب زندگی قرار داد .

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به کاهش جمعیت کیفری زندانیان زن در چند ماهه اخیر تصریح کرد:با توجه به اینکه در بعضی از مواقع و تحت شرایط خاص، یک زن مرتکب جرم می شود ، نگاه دستگاه قضا به زندانیان زن، نگاه مساعدتی بیشتری نسبت به زندانیان مرد است و در ستاد دیه استان  و در خصوص جرائم غیرعمد حداکثر کمک به زندانیان زن می شود .

رئیس کل دادگستری استان درجمع باشکوه مددجویان در مراسم عزاداری اباعبدالحسین (ع) حاضر شد و به ایراد سخنرانی پرداخت .

حجت الاسلام والمسلمین نورالله قدرتی بیان داشت : اگر کسی برای امام حسین (ع) عزاداری کند در پیشگاه خداوند درجه و مرتبه بالایی دارد ؛  خداوند منان خیلی از گناهکاران  را بواسطه حفظ حرمت ایام محرم و بخاطر امام حسین (ع) بخشیده است و انسان باهرگناه و هر جرمی باید در ماه محرم حرمت نگه دارد .

وی ادامه داد : اگر زیر خیمه امام حسین (ع) باشید سعادتمند می شوید و این گناهان هستند که ما را از خیمه امام حسین (ع) بیرون می کشند و همواره نباید اجازه بدهیم برای لحظه ای محبت ایشان در دلهای ما کم رنگ شود .

وی خاطرنشان کرد : دنیا طلبان در برابر اباعبدالحسین (ع) به پا خواسته و تلاش کردند تا دین و فکر مردم جامعه را از اباعبدالله منحرف کنند اما غافل از اینکه خداوند اراده کرده است تا نور ایشان در طول تاریخ بر کالبد بشریت بتابد .

رئیس کل دادگستری استان بیان داشت : نظام جمهوری اسلامی ایران استقلال خود را  به مدد و برکت وجود امام حسین (ع) در برابر هجمه گسترده نظام سلطه که هدفی جزء غالب شدن بر بیت المال ملل دنیا ندارد ، حفظ کرده است . 

حجت السلام والمسلمین قدرتی در پایان اظهار داشت : هرچقدر معرفت نسبت به فضایل اباعبدالله بیشتر شود  ، به محبت ایشان در دل انسان افزوده می شود .

وی در پایان ضمن آرزوی آزادی برای همه زندانیان گرفتار در بند تصریح کرد : همیشه  راه بازگشت بسوی خدا باز است. زمانی می رسد که هیچکس نمی تواند به فریاد ما برسد و فقط خدا است که دست ما را می گیرد. تلاش کنید همیشه خود را به خداوند واگذارید و اگر نگاه ما به زندگی طوری باشد که فقط رضای الهی را در نظر بگیریم ، خداوند  در روز قیامت از ما راضی و خشنود خواهد بود .

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*