اخبار کوتاه

مراسم تودیع و معارفه سرپرست جدید زندان مرکزی قزوین برگزار شد

با حضور مدیر کل زندان های استان مراسم تودیع و معارفه سرپرست جدید زندان مرکزی قزوین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ جلسه تودیع و معارفه مدیر زندان مرکزی قزوین با حضور مدیرکل، معاونین ومسؤلین زندانهای استان در حسینیه شهدای مدافع حرم زندان مرکزی برگزار شد .

مدیرکل زندانهای استان دراین مراسم اظهار داشت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی فضای زندانبانی صرفاً حبس گرا و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی رویکرد انسانی و تحول عمیق در زندان ها اتفاق افتاد و آن چیزی که در ساختار نظام مقدّس اسلامی ارزشمنداست توجه ویژه به کسانی است که از کمترین امکانات برخوردار بوده و بیشترین آسیب ها را دیده اند.

این مقام مسئول در ادامه تصریح کرد : افرادی که در زندان تحمل کیفرمی نمایند دارای آسیب های فراوانی هستند که منطبق با دیدگاه اسلامی، باید به این طیف نگاه خاص داشت.

وی در ادامه بیان داشت : تغییر نگرش و اصلاح رفتار زندانیان کار بسیار سخت و دشواری است و این امر مهم با الگو برداری از آموزه های پیامبر اکرم(ص) وائمه اطهار(ع)  وتوجه دقیق به اجرای برنامه های سازمانی امکان پذیر خواهد شد .

محمدی به مدیریت کلان در سطح زندان اشاره کرد و افزود : اصولا کار با منابع انسانی در زندان، کار بسیار سختی است و در این بین  ارتباط با خانواده زندانیان که دچاربحران شده و از لحاظ روحی در شرایط مناسبی قرار ندارند نیز بر این مشکل می افزاید. لیکن باید با تأسی از برنامه ها و دستورالعمل های سازمانی این وظیفه مهم را به نحو احسن انجام دهیم . 

وی خاطرنشان کرد: توجه خاص به پرسنل بسیار مهم است و باید فضا را به گونه ای طراحی کنیم تا نیاز های پرسنل به خوبی برآورده شود.

مدیرکل زندانهای استان درپایان ضمن تشکر از زحمات مدیر اسبق زندان مرکزی  ابراز امیدواری کرد: خداوند سعادت خدمت در بخش های دیگر را به ایشان عنایت نماید.

در پایان ترابی مدیر سابق زندان مرکزی گزارشی از عملکرد ۵ ساله دوران مدیریت خود ارائه نمود و سپس حسامی سرپرست جدید زندان مرکزی با قدردانی از حسن اعتماد مدیرکل محترم زندانهای استان، اظهار داشت:امیدوارم با همکاری و همدلی همه همکاران بتوانیم وظیفه حساس و مهم زندانبانی را بخوبی انجام داده و تکالیف سازمانی را به نحو احسن اجرا کنیم .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*