اخبار کوتاه

مراسم تجلیل از شکات زندانیان زن در قزوین برگزارشد .

مراسم تجلیل از شکّات زندانیان زن جرائم غیر عمد که از مطالبات خود گذشت کردند در زندان مرکزی قزوین برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ مراسم تجلیل از شکات زندانیان زن با حضور رئیس کل دادگستری استان، مدیرکل زندانهای استان و جمعی از شکّات جرائم غیرعمد در زندان مرکزی برگزار شد.
رئیس کل دادگستری استان در ابتدای این مراسم اذعان داشت:گذشت در دین و فرهنگ بشریت ریشه داشته و آثار ارزشمندی را در زندگی انسانها به همراه دارد.
وی در ادامه بیان داشت: باور و نگاه ما بر این امر استوار است که زندان جای مناسبی برای افراد بویژه خانم ها نبوده و پیامد های منفی بیشماری را برای فرد زندانی وخانواده وی به همراه دارد. لیکن امیدواریم با کمک خیرین و همچنین گذشت شکات پرونده های جرائم غیرعمد، زمینه آزادی جمع کثیری از زندانیان زن فراهم شود.
حجت الاسلام نوراله قدرتی خاطرنشان کرد: در مراسم تجلیلی که ویژه زندانیان جرائم غیرعمد مرد برگزار شد، زمینه آزادی بالغ بر ۶۰ نفر از زندانیان با گذشت شکات فراهم گردید.
وی تصریح کرد: مهم ترین خیرین در امر آزادی جرائم غیرعمد، خود شکات هستند که می توانند با گذشت خود بزرگترین کمک را در این زمینه به زندانیان معسر و نیازمند وخانواده های آنها داشته باشند. امیدواریم این اتفاقی که در استان قزوین در زمینه تجلیل از شکات افتاده است؛ بستر ساز نشر و توسعه فرهنگ گذشت و عفو در سطح جامعه باشد.
وی در پایان ضمن قدردانی از تلاش های ستاد دیه استان اظهار داشت: تلاش ستاد دیه بر اینست با کمک خیرین و شکات خیّر، زمینه آزادی زندانیان جرائم غیرعمد و محکومیت های مالی که زمینه کلاهبرداری ندارند را از زندان آزاد و به آغوش جامعه وخانواده بازگرداند.
در ابتدای این مراسم مدیرکل زندانهای استان قزوین ضمن قدردانی از طرح پیشنهادی ریاست محترم دادگستری استان در برگزاری مراسم تجلیل از شکاتی که از طلب خود گذشت کرده اند، اظهار داشت : اجرای این طرح ابتکاری بی نظیر در کشور است. چرا که بالاترین و بیشترین کمک در زمینه آزادی زندانیان جرائم غیر عمد و محکومین مالی، توسط شکات صورت گرفته است .
محمدی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر ۴۲ نفر از زندانیان زن دارای پرونده جرائم غیرعمد هستند که شکات محترم از مجموع مطالبات ۲۹۴ میلیارد ریالی، مبلغی بالغ بر ۲۸۲ میلیارد ریال از طلب خود را گذشت کرده اند.
این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم برگزاری این مراسم در استان قزوین زمینه ساز اجرای آن در سطح کشور باشد.
مراسم با اهداء لوح تقدیر به شکات خیّر زندانیان زن وپذیرایی ناهار پایان یافت.
شایان ذکر است مراسم تجلیل از شکات مرد نیز در هفته دوم مهرماه سالجاری در زندان مرکزی برگزار گردید.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*