اخبار کوتاه

مدیر کل زندان‌های استان قزوین: جمعیت کیفری در زندانهای استان قزوین ۱۲ درصد کاهش یافته است

 

مدیر کل زندان‌های استان قزوین گفت: با کاهش ۱۲ درصدی جمعیت کیفری در استان قزوین حرکت ارزشمندی در این خصوص در قزوین صورت گرفته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای  استان قزوین؛ محمد علی محمدی روز سه شنبه در جریان بازدید علیرضا آوایی وزیر دادگستری از زندان چوبیندر قزوین در جمع زندانیان استان اظهار کرد: امروز مسئولان به اقشار آسیب پذیر توجه ویژه دارند.

وی افزود: سازمان زندانها پس از انقلاب ساختار فرهنگی و اصلاحی پیدا کرده است، هرچند سابقه کمی دارد اما در حوزه امنیتی و فرهنگی موجب کاهش بازگشت مجدد  زندانیان به زندان ها شده است.

محمدی بیان کرد:  در داخل زندان آرامش داریم و در اشتغال و بازگشت محبوسین به جامعه افدامات موثر بوده است و در حال حاضر شاهد کاهش بازگشت دوباره به زندان هستیم.

وی تصریح کرد: با اقداماتی نظیر درمان اعتیاد، تأمین اشتغال و برنامه های  فرهنگی وتربیتی تلاش کرده ایم فعالیتها موثر باشد و برنامه های ده گانه برای کاهش آمار زندانیان در اولویت برنامه هاست.

محمدی ادامه داد: در کاهش جمعیت کیفری اقدامات موثری شده و ۱۲ درصد کاهش جمعیت کشوری در سال جاری داشته ایم که در کشور بی سابقه است.

مدیرکل زندانهای استان قزوین گفت: این کاهش با استمرار برنامه های فرهنگی و پیگیری امور مددکاری محقق شده است و با حضور مستمر رئیس کل دادگستری و دستور تاکید برای کاهش زندانیان شاهد اتفاقات خوبی در زندانهای استان هستیم.

وی افزود: به امور معنوی و خانوادگی زندانیان توجه ویژه داریم و در خصوص حل مشکلات زندانیان جدی هستیم.

محمدی تصریح کرد: سرانه زندان قزوین ۴.۵ متر است وکمترین سرانه را داریم که باید زندان به خارج شهر منتقل شود و برای توسعه فضای خوابگاهی زندان پیگیری لازم از طریق نهادها وارگانهای ذیربط را انجام داده ایم.

وی بیان کرد: توسعه فضای خوابگاهی با ۵ میلیارد تومان از دیگر خواسته های ماست و خواستار ایجاد بازداشتگاه در قزوین و شهر اوج هستیم و امیدواریم سقف شکنی بودجه ای صورت گیرد تا طرحهای عمرانی را اجرا کنیم.

محمدی در پایان گفت: شهرداری قزوین با بهسازی فضاهای زندان مرکزی و… بالغ بر ۳ میلیارد تومان بیشترین کمک را در سالجاری به امور زندانیان داشته است.

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*