اخبار کوتاه

مدیریت سبز، کاهش هزینه و اثرات مخرب زیست محیطی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ محمدپیرویسی گفت: هدف از اجرای مدیریت سبز دستیابی به توسعه پایدار با توجه به کاهش مصرف منابع پایه حیاتی و انرژی می باشد.
معاون اداری ومالی زندانهای استان قزوین در کارگروه مدیریت سبز کانون اصلاح وتربیت عنوان نمود: مدیریت سبز با بکارگیری موثر و کارآمد تمامی منابع مادی و انسانی، برای هدایت و کنترل سازمان جهت نیل به اهداف زیست محیطی با سازماندهی و برنامه ریزی عمل می نماید.
وی اظهار داشت :مدیریت سبز با اعمال روش‌های ایجاد شده صرفه جویی و مدیریت بهینه منابع صورت می گیرد و سازمان ها می بایست طبق بند «ز» ماده ۳۸ قانون برنامه پنجساله ششم توسعه کشور با بهره مندی از مفاهیم و شاخص های مدیریت سبز جهت نیل به این هدف اهتمام ورزند.
پیرویسی اذعان داشت: مدیریت سبز دانایی‌ها و اندوخته‌ها‌ی علمی را با مهارت‌های تجربی می‌آمیزد و در جهت اعمال سیاست های مصرف بهینه منابع ، صرفه جویی در اعتبارات هزینه ای، خدمات سالم‌تر‌، پاک‌تر و بی‌خطرتر و با کیفیت‌تر می‌کوشد تا به شاخص‌هایی نظیر کارایی اکولوژیکی و مدیریت بهینه‌ی پسماند دست یابد.
معاون اداری ومالی زندانهای استان در ادامه سخنان خود به فرهنگ سازی الگوی مصرف اشاره نمود و اظهار داشت : اصلاح الگوی فرهنگ مصرف با فرهنگ سازی پایدار و اشاعه فرهنگ بهینه مصرف، هزینه های سازمانی را کاهش می دهد.
وی در پایان خاطر نشان کرد: کارگروه مدیریت سبز در کانون اصلاح و تربیت و سایر زندانهای استان تشکیل و اعضای آن انتخاب شده اند تا با بررسی و مطالعه، نسبت به ممیزی انرژی اقدامات لازم را بعمل آورند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*