اخبار کوتاه

مدیرکل فرهنگی وتربیتی سازمان زندانهای کشور : مددجویان از بدو ورود به زندان باشرکت در برنامه های فرهنگی در مسیر اصلاح و تربیت قرار گیرند

مدیرکل فرهنگی وتربیتی سازمان زندانهای کشور گفت: مددجویان از بدو ورود به زندان با شرکت در برنامه های فرهنگی ، در  مسیر اصلاح و تربیت قرار گیرند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل  زندانهای استان قزوین؛ حجت الاسلام والمسلمین رضا رستمی بهمراه مدیرکل زندانهای استان و هیئت همراه از زندان مرکزی بازدید و با مددجویان دیدار کرد.

دراین مراسم حجت الاسلام و المسلمین رستمی ضمن تبریک به مناسبت حلول ماه ربیع الاول اظهار داشت: ارزش انسان به چیزی است که به آن علاقه دارد ، بعضی از انسانها چنان عزیز و شریف می شوند که خود را سرمایه می کنند تا رضایت خداوند را بدست آورند. انسانی که عاشق خداست به اندازه خداوند می ارزد و باید همواره ارزش و منزلت خود را بشناسید .

مدیرکل فرهنگی و تربیتی سازمان زندانهای کشور در ادامه با اشاره به حدیثی از امام صادق (ع) خاطرنشان کرد: در دنیا مردم به دو گروه تقسیم می شوند، گروه اول که خود را به دنیا می فروشند و گروه دیگری کسانی هستند که ارزش واقعی وجود خود را شناخته و از هستی خود می گذرند تا عاقبت به خیر شده و خشنودی خداوند متعال را بدست بیاورند .

وی در پایان سخنان خود تصریح داشت: افراد زیادی با ورود به زندان نماز، تلاوت و درک مفاهیم قرآن را آموختند و به رشد و تعالی رسیدند. امیدوارم همه مددجویان از این فرصت حداکثر استفاده را برای تغییر و اصلاح رفتار خود بعمل آورده و قدر و ارزش خود رابیابند. 

در ابتدای این مراسم نیز مدیرکل زندانهای استان ضمن عرض خیرمقدم به میهمانان بیان داشت: در دوران بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی، علاوه بر اقدامات تأمینی، نظام تربیتی همسو با مبانی اسلامی و خطی مشی رهبر معظم انقلاب و رئیس محترم قوه قضاییه با هدف اصلاح و بازپروری زندانیان  فعال شده و نقطه متمایز زندانبانی قبل از انقلاب گردید.

محمدی اذعان داشت: با محوریت قرار دادن برنامه های قرآنی ونماز در فعالیت های فرهنگی، بستری فراهم شد تا مددجویان بتوانند از این فرصت مناسب بهره مند گردیده و شاهد رشد و تعالی آنان باشیم .

مدیرکل زندانهای استان درپایان متذکر شد: تکریم و تربیت زندانیان در قرآن و دستورات پیامبر عظیم الشان اسلام مورد تاکید بوده و امیدواریم با اجرای درست برنامه های ابلاغی حوزه فرهنگی وتربیتی سازمان، رهرو این سیره والا باشیم. مددجویان هم باید تلاش کنند با تمسّک به حضرت ولی عصر (عج) و با استفاده از توان همکاران بویژه روحانیون محترم زندانها، مسیر زندگی خود را بر پایه مبانی دینی و قرآنی تغییر دهند.

شایان ذکر است دراین مراسم زندانیان فعال در عرصه فرهنگی وتربیتی زندان مرکزی با حضور مدیرکل فرهنگی وتربیتی سازمان زندانهای کشور مورد تقدیر قرار گرفتند.

همچنین حجت الاسلام والمسلمین رستمی وهیئت همراه از مجموعه فرهنگی وتربیتی زندان مرکزی بازدید بعمل آوردند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*