اخبار کوتاه

مدیرکل فرهنگی وتربیتی سازمان زندانهای کشور:رعایت اخلاق اسلامی آرامش را به محیط کار هدیه می دهد

 

مدیر کل فرهنگی وتربیتی سازمان زندانهای کشور در جمع کارکنان زندانهای استان قزوین اظهارداشت: رعایت اخلاق اسلامی، آرامش را به محیط کار هدیه می دهد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛حجت السلام والمسلمین رضا رستمی بهمراه محمدی مدیرکل زندانهای استان وهیئت همران با حضور در حسینیه شهدای مدافع حرم زندان مرکزی با کارکنان زندانهای استان دیدار صمیمانه داشتند .

در ابتدای مراسم مدیرکل زندانهای استان قزوین ضمن عرض خیر مقدم و تبریک به مناسبت حلول ماه ربیع الاول و ایام مبارک پیش رو اذعان داشت: تلاش مسئولین زندانهای استان دمیدن روح نشاط و شادابی به فضای پرسنلی و حل مسائل و مشکلات آنها در ابعاد مختلف از جمله فرهنگی است. در این راه همواره رهنمودها و سفارشات ارزشمند ریاست محترم سازمان زندان های کشور و مدیرکل محترم فرهنگی وتربیتی چراغ راه ومعیار بوده است.

در ادامه این مراسم مدیرکل فرهنگی وتربیتی سازمان زندانهای کشور در ابتدای سخنان خود به فضیلت ذکر در زندگی انسان اشاره و خاطرنشان کرد :خداوند در قرآن می فرماید هرکس از یاد من غافل شود زندگی برای او غیرقابل تحمل خواهدبود. خداوند در آیات متعددی به اهمیت ذکر در زندگی انسان اشاره کرده است و نسخه آرامش برای انسان، قرآن و ائمه اطهار (ع) هستند .

حجت الاسلام رستمی بیان داشت: با وجود تمام مشکلات و مصائبی که زندانیان به دوش می کشند، ناخودآگاه فضای زندان و کارکنان را نیز درگیر فشار نموده و ازاینرو  برای حفظ آرامش باید متوسل به قرآن و ائمه اطهار (ع) شد .

وی تصریح کرد: دعا فقط برای خواندن و ثواب بردن نیست، بلکه باید از خواندن دعا برای پرورش روح نهایت بهره برداری را بعمل آورد. امام سجاد (ع) با توجه به خفقان حاکم بر آن زمان، شرایط ایراد سخنرانی را نداشتند و از طریق دعا به مردم آموزش وتعلیم می آموختند.

مدیرکل فرهنگی وتربیتی سازمان زندانهای کشور با اشاره به تکریم و احترام به زندانیان خاطرنشان کرد:اگر کسی در ذهنش خطور کند که از کسی برتر است مطابق فرمایش امیرالمومنین حضرت علی (ع) این فرد از مستکبرین می باشد. لذا بهترین راه برای اصلاح وتربیت مددجویان احترام و تکریم آنهاست .

وی در ادامه به حسن روابط بین کارکنان اشاره و اظهار داشت: امام صادق (ع)
می فرماید کسی که به برادر مومن خود تهمت بزند ملعون است ، در جامعه اسلامی و درمحیط کار باید آنقدر با هم خوب و مهربان بود تا دلها بهم نزدیک گردد. مسئولین هم باید در این زمینه از هیچ کوششی فروگذار نباشند .

مدیرکل فرهنگی وتربیتی سازمان زندانهای کشور در پایان بیان داشت : کارکنان زندان سالهاست گمنام و بی ادعا مشغول انجام وظیفه هستند و روز به روز شاهد رشد واقعی  فرهنگ اسلامی  در زندانها هستیم و امیدواریم به نیت قلبی بنیانگذار انقلاب اسلامی امام خمینی (قدس سره شریف ) که می فرمایند زندان باید دانشگاه باشد با تلاش مضاعف به آن دست یابیم

در این مراسم از ۳۳ نفر از کارکنان فعال در عرصه نماز با حضور حجت الاسلام والمسلیمن و مدیرکل زندانهای استان با اهداء لوح و هدیه تقدیر و تشکر بعمل آمد وهمچنین از اپليکشن قرآنی نماز که توسط احدی از کارکنان زندانهای استان طرحی گردیده بود رونمایی شد.  

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*