اخبار کوتاه

مدیرکل زندان های استان قزوین:توسعه برنامه اشتغال و حرفه آموزی زندانیان، زمینه ساز بازگشت آنها به جامعه

مدیرکل زندان های استان قزوین اظهار داشت: توسعه برنامه اشتغال وحرفه آموزی زندانیان، زمینه ساز بازگشت آنها به جامعه است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ محمد علی محمدی در دیدار با مدیرکل فنی وحرفه ای استان گفت: آموزش شغلی زندانیان يكي از ابزارهای مهم برای بازگشت آنها به آغوش جامعه است و این امر مورد توجه جدی سازمان زندانهای کشور قرار دارد.

وی افزود: اشتغال وحرفه آموزی در زندان، یکی از اولویت های مهم دهگانه  سازمان زندانهاست. فراگیری مهارتهای شغلی زندانیان، فشار و تنش های  دوران تحمل حبس را کاهش داده و زمینه ایجاد زندگی سالم اجتماعی را پس از آزادی  برای آنها به ارمغان خواهد آورد.

مدیرکل زندانهای استان به همکاری وتعاملات دو دستگاه اشاره کرد و بیان داشت: بهره گيري از ظرفیت و امكانات آموزشي سازمان فنی وحرفه ای استان، موجب گردیده است تا بسیاری از زندانیان در زمان تحمل کیفر، مهارتهای فنی وحرفه ای راآموزش دیده وتوان فني و مهارتی خود را افزایش دهند. لیکن زندانی پس از آزادي،  جذب بازار كار شده و زمینه تكرار جرم  نیز در بین آنها کاهش خواهد یافت.

محمدی با بیان اینکه دوره های آموزشی در زندان ها باید متناسب با نیاز و ظرفیت بازار کار باشد، تصریح داشت: برگزاری دوره های آموزش فنی وحرفه ای باید مطابق با نیاز بازار و ظرفیت کسب و کاردر جامعه باشد. از اینرو برگزاری دوره های آموزشی فنی و حرفه ای در رشته های جدید که  دارای باز کار مناسب در بیرون از زندان هستند ، باید در اولویت آموش های فنی وحرفه ای استان قرار گیرد.

وی ضمن قدردانی از همکاری سازمان فنی وحرفه ای استان خاطرنشان کرد: انتظار داریم با تعامل ، همکاری و هماهنگی بیش از پیش سازمان فنی و حرفه ای به اهداف سازمانی دست یابیم.

حجت اله امینی نیز دراین دیدار ضمن تشکر از جدیت و پیگیری مستمر اداره کل زندانهای استان در توسعه برنامه های آموزش فنی وحرفه ای زندانیان بیان داشت: یکی از دغدغه های اصلی فنی وحرفه ای استان نیز توسعه برنامه های حرفه آموزی زندانیان است و امیدوار هستیم با استفاده از همه  ظرفیت های موجود بتوان برای توسعه این برنامه مهم گام برداشت.

مدیرکل فنی وحرفه ای استان ابراز امیدواری کرد: با سعی واهتمام تمامی همکاران، در اجرای طرح های آموزش  فنی و حرفه ای، تمامی نواقص موجود رفع و برنامه های پیش بینی شده  این حوزه در سالجاری تحقق یابد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*