اخبار کوتاه

مدیرکل زندانهای استان قزوین: یگان حفاظت نقش بسزایی در تحقق امنیت زندان دارد

 

مدیرکل زندانهای استان قزوین اظهار داشت: نقش و وظیفه یگان حفاظت، تحقق ارتقاء امنیت زندان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛محمدعلی محمدی در ششمین جلسه شورای اداری زندانهای استان به جايگاه و نقش يگان حفاظت در زندانها اشاره کرد و گفت: عملکرد يگان بعنوان یکی از مهمترین اولویت های سازمانی در ارتقاء امنيت و کاهش آسیب های درون زندانها بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: رویکرد سازمان زندانهای کشور به مقوله امنیت، تخصصی ومنطبق با نظام زندانبانی اسلامی بوده و از اینرو یگان حفاظت با مأموریت مهم وخطیر برقراری نظم و امنیت در زندانها تشکیل گردید.

محمدی بیان داشت:زندان جایگاه مجرمین و بزهکارانی است که حضورشان با امنيت جامعه در تعارض است.از اینرو تأمین نيروي امنيتي در زندان‌ها به شکل کاملا تخصصي در قالب یگان حفاظت، مورد توجه سازمان قرار گرفته تا درکنار امر اصلاح و تربيت، وظيفه حساس برقراری نظم و امنیت زندانها در حاشيه قرار نگيرد.

مدیرکل زندان های استان قزوین در ادامه اذعان داشت:زیرساخت همه فعالیت در زندانها مبتنی بر برنامه های یگان حفاظت بوده ودر صورت تأمین امنیت وایجاد فضایی توأم با آرامش و بدور از هر گونه تخلف وتنش، سایر برنامه ها به بار خواهد نشست. 

اين مقام مسؤل تأکید داشت: به همان میزان که حضور پليس براي امنيت جامعه ضروری  است، وجود یگان حفاظت نیز براي تأمین امنيت زندان‌ها، مهم و حياتي می باشد.

مدیرکل زندانهای استان قزوین با بیان اینکه زندان وتحمل حبس، پایان کار زندانیان نیست خاطرنشان کرد: مجموعه ای از منابع انسانی متخصص ومتعهد در بخش های مختلف زندان به کار گرفته شده اند تا رسالت اصلاح وبازپروری نفوس بخطا رفته در سایه امنیت وتحت تأثیر آموزه های تربیتی به منصه ظهور برسد.

محمدی در پایان سخنان خود از زحمات سرهنگ زارعی سرپرست قبلی یگان حفاظت زندانهای استان تقدیر و تشکر نمود و سرهنگ علی قهرمانی را بعنوان فرمانده جدید یگان حفاظت زندانهای استان معرفی کرد.     

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*