اخبار کوتاه

مدیرکل زندانهای استان قزوین: هدفمند سازی حرفه آموزی در زندانها منجر به کاهش تکرار جرم درجامعه خواهد شد

مدیرکل زندانهای استان قزوین اظهار داشت: هدفمند سازی حرفه آموزی در زندانها منجر به کاهش تکرار جرم در جامعه خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ محمدعلی محمدی درحاشیه بازدید سر زده از زندان بوئین زهرا گفت: ارتقاء برنامه های اصلاحی وتربیتی بویژه آموزش های شغلی وحرفه آموزی زندانیان ، یکی از مهمترین تکالیف ابلاغی سازمان زندانهاست ومی بایست در این خصوص با برنامه¬ریزی های لازم، تمامی زندانیان در زمان تحمل کیفر، تحت پوشش برنامه های شغلی قرار گیرند.
وی در ادامه اذعان داشت: یکی از مهمترین دغدغه های سازمان زندانها، غنی¬سازی اوقات فراغت زندانیان است. این مهم با تلاش مسئولین زندان و ساخت بسترهای مناسب برای اشتغال زندانیان مرتفع خواهد شد. باید به شکلی برنامه ریزی شود تا مددجو ضمن حرفه آموزی و آشنایی با مشاغل کارآمد، در زمینه های کسب درآمد و کمک به خانواده نیز تلاش نماید .
محمدی همچنین با تأکید بر اشتغال نشسته مددجویان افزود: وضعیت اشتغال در زندان بوئین¬زهرا روند رو به رشدی داشته ومسئولین و کارشناسان این مجموعه باید با تلاش بیشتر، از تمامی ظرفیتها برای توسعه این برنامه، اهتمام ویژه ای نمایند.
مدیر کل زندانهای استان قزوین درپایان ضمن اشاره به تأثیر روانی اشتغال بر مددجویان بیان کرد: اصلاح و تربیت باید با تغییر رفتار در زندانی آغاز شود. لیکن برنامه های آموزش شغلی و اشتغالزایی، فشارها وتنش های روحی و روانی را کاهش داده و آنها به بروز رفتارهای مطلوب وسالم گرایش خواهند یافت.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*