اخبار کوتاه

مدیرکل زندانهای استان قزوین: نگاه ویژه به فعالیت های ورزشی کارکنان، زمینه ساز ارتقاء سطح سلامت جسمی و روحی آنهاست .

مدیرکل زندانهای استان قزوین اظهار داشت: نگاه ویژه به فعالیتهای ورزشی کارکنان، زمینه ساز ارتقاء سطح سلامت جسمی و روحی آنهاست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ محمدعلی محمدی در جمع کارکنان ورزشکار زندانهای استان بیان داشت: توجه و نگاه ویژه به منابع انسانی در حوزه فعالیت های ورزشی ضمن توانمندسازی پرسنل، زمینه ارتقاء سطح سلامت جسمی و روحی همکاران را بدنبال خواهد داشت.

وی برگزاری مسابقات و جشنواره های ورزشی را در ایجاد تحرک ، پویایی و نشاط همکاران مؤثر ارزیابی نمود و افزود: اجرای برنامه های ورزشی بویژه برگزاری مسابقات، می تواند فضایی توأم با نشاط و سلامت اجتماعی برای کارکنان رقم بزند

مدیرکل زندانهای استان بیان داشت: ایجاد نگرش مثبت در کارکنان، كاهش دغدغه ناشی از فشار محیط کار و ایجاد آسایش وآرامش فكری منابع انسانی از جمله رویكردهایی است كه سازمان زندانهای کشور در حوزه  فرهنگی و تربیتی کارکنان هدف گذاری نموده است.

محمدی با بیان اینکه برگزاری مسابقات ورزشی کارکنان، یکی از بهترین زمانهایی است كه
می توان با برنامه ریزی خوب و مؤثر به اهداف سازمانی دست یافت، تصریح داشت: هدف سازمان زندانهای کشور از برگزاری مسابقات ورزشی کارکنان مرد و زن بصورت منطقه ای، فرهنگ سازی و نهادینه كردن توجه به سلامت جسمانی و روانی کارکنان در زندانهای سراسر کشور است. لیکن با توجه به سبك زندگی امروزی، نیاز اساسی افراد به ورزش امری ضروری است و برگزاری رقابتهای ورزشی در بین کارکنان، بهترین فرصت برای اصلاح سبك درست زندگی خواهدبود.

وی با تأکید بر اینکه دیدگاه همه مدیران زندانها به کارکنان، باید ورزشی باشد خاطرنشان کرد: فعالیتهای ورزشی پرسنل یكی از رویکردهای مهم و اولویت دار سازمانی است و این برنامه باید از ابعاد مختلف مورد توجه قرار گیرد. از اینرو بدون شك ورزش در كنار فعالیت‎های شغلی، موجب پیشرفت و تعالی شده و زمینه ساز دستیابی به موفقیت‎های بزرگ درعرصه های مختلف خواهد بود.
این مقام مسؤل در ادامه سخنان خود اذعان داشت: دین مبین اسلام به ورزش و تربیت جسم و روح توجه ویژه ای داشته و این مهم بیانگر ارزش و جایگاه ورزش در جامعه اسلامی ماست و به حضور و رقابت با منش پهلوانانه تأکید بسیار دارد.

محمدی به کلیه همکاران شرکت کننده در فعالیتهای ورزشی توصیه نمود: ورزشکاران علاوه بر داشتن روحیه و انگیزه قهرمانی باید دارای منش و رفتار پهلوانی هم باشند و در همه حال سه اصل رعایت اخلاق حسنه ، داشتن نظم و انضباط و رعایت قوانین و مقررات را سرلوحه اعمال خویش قرار دهند.

مدیرکل زندانهای استان در پایان با ابراز خرسندی از عملکرد مطلوب و مؤثر حوزه تربیت بدنی، خواستار توسعه فعالیتهای ورزشی بویژه  اشاعه ورزش همگانی برای تمامی کارکنان مرد و زن شاغل زندانهای استان گردید.

در ابتدای این جلسه حسن نورمحمدی؛ معاون سلامت، واصلاح وتربیت ضمن تشکر از توجه ویژه مدیرکل محترم زندانهای استان به امر ورزش و بویژه  ورزش کارکنان اظهار نمود: بر اساس سیاست گذاری های سازمان زندانهای کشور در سال ۹۸ فعالیت ها و رقابتهای فرهنگی و ورزشی بصورت منطقه ای در ۸ منطقه ویژه کارکنان، سربازان وظیفه و زندانیان برگزار می گردد.

وی افزود: استان قزوین در تیرماه سالجاری میزبان مسابقات ورزشی کارکنان زن زندانهای منطقه ۴ کشور بود و خوشبختانه توانستیم ضمن میزبانی استانهای البرز، گیلان و همدان، موفق به کسب ۲ مقام اول ، یک مقام دوم و یک مقام سوم در رشته های آمادگی جسمانی و تنیس روی میز شویم.

وی درپایان به برگزاری مسابقات ورزشی کارکنان مرد زندانهای منطقه ۴  کشور نیز اشاره نمود و گفت: این مسابقات از ۱۳ مرداد ماه به میزبانی استان همدان و در ۳ رشته ورزشی فوتسال ، تنیس روی میز و دارت برگزار خواهد شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*