اخبار کوتاه

مدیرکل زندانهای استان قزوین: مهارتهای زندگی بعنوان یک ضرورت به زندانیان آموزش داده می شود

مدیرکل زندانهای استان قزوین اظهارداشت:مهارتهای اساسی زندگی بعنوان یک ضرورت به زندانیان آموزش داده می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین: حمیدرضافراست طلب در دیدار با کارکنان حوزه سلامت زندانها گفت: مهارتهای زندگی به عنوان یک ضرورت به زندانیان آموزش داده و سعی می شود فضای دوران تحمل حبس به فرصتی برای آگاهی بخشیدن به محبوسین در زمینه های شناخت روش‌های مقابله کارآمد با بحران‌های زندگی و تغییر رفتارهای آموخته شده گذشته مبدل شود.

وی بیان داشت: انسان موجودی با ابعاد مختلف است که برای سلامت او باید به همه این ابعاد توجه شود. بی‌ شک انتخاب روش‌های ناکارآمد در روابط اجتماعی ناموثر، بی برنامگی برای اولویت‌بندی امور مهم زندگی، تصمیم‌گیری نامناسب و حل غیرمنطقی مسائل ، تمامی ابعاد جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی انسانها را به مخاطره می اندازد.

فراست طلب بابیان اینکه ریشه‌ بیشتر ناملایمات وآسیب های اجتماعی از فشارهای روحی و روانی نشأت می گیرد اذعان داشت: مسئله سلامت روان باید به عنوان یک برنامه مهم مورد توجه جدی در سطح جامعه وبه تبع آن در زندانها قرار بگیرد .از طرف دیگر بمنظور کاهش کجرویهای اجتماعی باید تلاش شود در ارتقاء شاخصهای کیفیت سلامت روان و ترویج فرهنگ سلامت ،اتخاذ سبک زندگی سالم و بالا بردن کیفیت زندگی افراد درجامعه کمک شود. 

مدیرکل زندانهای استان قزوین تصریح کرد:خوشبختانه طی سالهای اخیر و پس از تشکیل سازمان زندانها ، نظام روان شناسی و مشاوره بعنوان یکی از بخش های مهم اصلاحی وتربیتی در زندانها فعال گردیده و توجه به سلامت روان و بحث روان شناسی ، مشاوره ومددکاری اجتماعی با جدیت بیشتری دنبال شده است.

وی افزود: امروز زندانیان به روان شناسان و متخصصان این حوزه اعتماد داشته وبیش از هر زمان دیگری مشکلات خود را با آنها در میان می گذارند و از آنها برای تغییر رفتار،شخصیت ودرنهایت سبک زندگی کمک میخواهند. لذا به نظر می رسد در این راستا روان شناسان و مددکاران اجتماعی نقش برجسته ای در زندانها داشته ومی بایست  با روشنگری و توانمند سازی این قشر آسیب دیده به عملی ساختن اقدامات مرتبط با سلامت روان زندانیان کمک کنند.

این مقام مسؤل در پایان هفته بهداشت روان را به همه روان شناسان وکارشناسان متعهد زندانهای استان تبریک و تهنیت عرض و از خداوند متعال توفیق خدمت دراین عرصه مهم تربیتی نمودند.  

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*