اخبار کوتاه

مدیرکل زندانهای استان قزوین: تحول درونی در بین زندانیان با تروج و توسعه فرهنگ نماز

مدیرکل زندانهای استان قزوین اظهار داشت: ترویج و توسعه فرهنگ نماز در زندان، تحول درونی زندانیان را بدنبال خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای قزوین؛ محمدعلی محمدی در سومین جلسه ستاد اقامه نماز زندانهای استان گفت: توجه به  فرهنگ  اقامه نماز جماعت، کلید موفقیت اصلاح وبازپروری زندانیان است و بیشترین اثرات تربیتی را در بین سایر برنامه های فرهنگی وتربیتی دارد.

مدیرکل زندانهای قزوین افزود: اقامه فریضه نماز جماعت، در زندگی فردی و اجتماعی افراد، آثارمثبت و فراوان معنوی،اجتماعی، اخلاقی وتربیتی داشته و روحیه فردگرایی، انزوا و گوشه گیری را در بین زندانیان از بین می برد. از اینرو ترویج فرهنگ نماز جماعت در زندان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است ومسؤلین ومتولیان فرهنگی
می بایست نسبت به توسعه این برنامه مهم اهتمام ویژه ای داشته باشند.

محمدی با اشاره به اینکه نماز جماعت رذایل اخلاقی را از میان می برد افزود: نمازعبودیت وخضوع را در بین اهل نماز، افزایش می دهد.لیکن الگوگیری از سیره بزرگان دین در آداب نماز حائز اهمیت است و باید بگونه ای عمل کرد که اشتیاق و رغبت برای شرکت در نماز جماعت در بین مخاطبین تقویت گردد.

مدیرکل زندانهای استان خاطرنشان کرد: براساس سیاستهای سازمان زندانهای کشور، رسالت سنگین اصلاح نفوس بخطا رفته،بخش مهم اقدامات تربیتی در زندانهاست و می بایست با اجرای درست برنامه های ابلاغی بویژه برنامه های دینی و مذهبی، زمینه تغییر رفتار در بین زندانیان و بازگشت  به جامعه فراهم گردد. 

محمدی درپایان سخنان خود بر توجه بیشتر ستاد اقامه نماز به  سربازان وظیفه و کارکنان نیز تأکید نمود و بیان داشت: خدمت سربازی فرصت و سرمایه گران بهایی برای جوانان این مرز وبوم است و باید با استفاده از این فرصت ارزشمند، با فراگیری ضروریات دینی بلوغ شخصیتی در آنها شکل گیرد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*