اخبار کوتاه

مدیرکل زندانهای استان قزوین: بازسازی شخصیت زندانیان با توسعه برنامه های ورزشی در زندان

مدیرکل زندانهای استان قزوین اظهار داشت: فعالیتها و برنامه های ورزشی در زندان ها،  اثر شایانی بر بازسازی شخصیت زندانیان دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ محمدعلی محمدی در حاشیه بازدید از زندان مرکزی گفت: ورزش یک پدیده تربیتی و سازنده در زندان است و چنانچه مطابق با اصول درست توسعه یابد،  رشد روحی وجسمی را در افراد ارتقاء بخشیده  و آسیب های اجتماعی را از بین خواهد برد.

وی  با بیان اینکه ورزش ارتباط مؤثر و معنا داری با رشد و تکامل شخصیت افراد دارد بیان داشت:  فعالیتهای ورزشی علاوه بر رشد جسمی و روانی ، آگاهی های  اجتماعی را بالا برده و فرصت خود شکوفایی را در افراد ورزشکار فراهم می آورد. تجربه در زندان ها نشان می دهد شخصیت اجتماعی زندانیان با پرداختن به فعالیت ورزشی و بویژه ورزش  های جمعی، رشد یافته و به آنها اعتماد به نفس می بخشد و باعث دور شدنشان  از کجروی های اجتماعی می گردد.

مدیرکل زندانهای استان در ادامه کاهش فشارهای روحی و روانی زندانیان را یکی ازمهمترین  ویژگیهای اثر گذار برنامه های ورزشی در زندان عنوان کرد وگفت: هدف از تقویت جایگاه ورزش در زندان، سالم سازی فضای زندان بوده و اجرای برنامه های ابلاغی سازمان در این حوزه ، منتهی به اصلاح وتربیت زندانیان می گردد.  

محمدی در پایان به همکاری هیأت های ورزشی استان اشاره نمود و خاطرنشان کرد: بحمدلله و باهمکاری اداره کل ورزش و جوانان و برخی هیأت های ورزشی استان از جمله هیأت پهلوانی و زورخانه ای و ورزش های همگانی فعالیتهای چشمگیری داشته و امیدوار هستیم با حضور وهمراهی بیشتر سایر هیأت های ورزشی، شاهد ارتقاء بیش از پیش برنامه های ورزشی در بین زندانیان باشیم.  

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*