اخبار کوتاه

اجرای برنامه های فرهنگی درزندان،زیربنای بازپروری زندانیان

مدیرکل زندانهای استان قزوین اظهار داشت:اجرای برنامه ها وفعالیتهای فرهنگی و تربیتی در زندانها زیربنای اصلاح و بازپروری زندانیان است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ محمدعلی محمدی در جلسه شورای فرهنگی وتربیتی زندانهای استان گفت: زمانی می‌توان سبک زندگی زندانیان را تغییر داد که برنامه های تربیتی با دقت و کیفیت لازم و با حضور مربیان مجرب اجرا گردد. از این رو لازم است مجموعه برنامه هاي فرهنگي زندانها هدفمند وبا خروجي مشخص که مناسب شرایط زندانها و زندانيان است، دنبال گردد.
وی افزود: با توجه به اینکه شرایط درون زندانها متفاوت از جامعه است؛ بايد بوسيله الگوهاي عملياتي ابلاغی سازمان زندانهای کشور، سبك زندگي زندانيان در مسیر درست، همانند شیوه‌های زندگی مردم درجامعه قرار داده شود.
مدیرکل زندانهای استان بیان داشت: می‌توان با الگوهای علمی وعملياتي، مسیر توسعه فرهنگی در زندانها را تسهیل نموده و زودتر به نتیجه رساند.در این زمینه مدیران ومسؤلين فرهنگی نقش محوری و اساسی در تحول وتوسعه برنامه هاي فرهنگی وتربيتي به عهده دارند .همچنین لازم است از همه ظرفيتها و الگوهای خاص توسعه فرهنگی بويژه فرهنگ ديني در زندانها استفاده کرد.توسعه فرهنگی یعنی افزایش شمول دامنه فرهنگ بر روی همه زندانيان و تقویت میزان اعتقاد و پایبندی آنها به مؤلفه‌های فرهنگی است.
محمدی درپایان خاطرنشان کرد: تنوع فعاليتهاي فرهنگي به عنوان یک سرمایه بالقوه سازمانی است و چنانچه به درستي وباهدف گذاري متناسب در زندانها اجرا گردد؛ مي تواند زندانيان را در مسير اصلاح وتربيت هدایت نمايد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*