اخبار کوتاه

مدیرکل زندانهای استان قزوین:دوری از روزمرگی ویژگی مدیران متعهد وکارآمد است

مدیرکل زندانهای استان قزوین اظهار داشت: دوری از روزمرگی،  ویژگی مدیران متعهد وکارآمد است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ محمدعلی محمدی در اولین جلسه شورای اداری زندانهای استان ضمن تبریک آستانه حلول ماه مبارک رمضان، از زحمات یکساله همه مسؤلین وکارکنان زندانهای استان برای استحصال اهداف سازمانی تقدیرو تشکر نمود و اظهار داشت: برنامه ها ودستورات سازمانی، ملاک عمل در همه حوزه های مختلف در سالجاری خواهدبود.

وی بر دوری از روزمرگی در امور زندانبانی تأکید نمود و افزود: با توجه به حجم بالای کار در زندانها، برای رسیدن به  اهداف و سیاست های سازمان، بایست برنامه ریزی درست  همراه با اجرای کیفی برنامه ها در زمان های متناسب آن صورت پذیرد. رؤسای زندانها چگونگی اجرای دستورات را در سطوح مختلف رصدنموده واز چگونگی اجرای کیفی برنامه ها ومیزان مسؤلیت پذیری کارکنان بازخوردگیری نمایند.

محمدی در ادامه سخنان خود بر اجرای فوری و مستمر دستورات  ریاست محترم سازمان تأکید نمود وبیان داشت: تحقق برنامه های تأمینی وتربیتی در زندانها با محوریت قراردادن راهبردهای سازمانی تحقق خواهد یافت. از اینرو مدیران ومسؤلین  زندانهابا  برنامه ریزی وکار کارشناسی شده از هیچ تلاش وکوششی برای رسیدن به این اهداف دریغ ننمایند.

مدیرکل زندانهای استان قزوین در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم ارتقاء اثربخشی برنامه ها و فعالیتهای کارکنان تأکید نمود و گفت:کارسنجی یکی از روش های مناسب تعيين زمان استاندارد براي انجام امور محوله  در بخش های مختلف می باشد. از اینرو کارسنجی زمانی مفید واقع خواهد بود که بتواند بر کار کارکنان  کنترل و ارزيابي درست داشته باشد و به افزایش کارایی آنها منجر گردد.

محمدی به اصول کار سنجی اشاره کرد واذعان داشت: روشي که براي کارسنجي در زندانها انتخاب مي شود بايستي عملیاتی بوده وقابلیت اجرایی داشته باشد. لیکن متولیان این امر در زندانها بایستی استانداردهاي کاري را در حدي تعيين کنند که دارای سطحی واقعی بوده و آثار مثبت آن بر عملکرد سیستم مشهود باشد.

وی در پایان سخنان خود بازدیدهای برنامه‌ریزی شده و غیرمترقبه از زندان را موجب آثار مثبت و سازنده دانست و خاطرنشان کرد: می بایست بازدید وسرکشی های غیرمترقبه مدیران ومسؤلین زندانهای استان مستمر و پویا  بوده و نتایج ارزشمندی از این طریق بدست آید. لیکن ضرورت دارد مدیران ستادی و زندانها در چارچوب مقررات قانونی به وظایف خود در بازدید از زندانها مبادرت ورزد.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*