مدیرکل زندانهای استان قزوین:تفاهم نامه همکاری در امور قرآنی و نماز منعقد گردید

مدیرکل زندانهای استان قزوین از انعقاد تفاهم نامه قرآنی و نماز فی ما بین دادگستری  کل ، دادسرای عمومی وانقلاب و زندانهای استان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین:حمیدرضافراست طلب درتوضیح این خبر گفت:باعنایت به جایگاه رفیع نماز و قرآن کریم در رشد و بالندگی فکری ، اخلاقی و رفتاری فرد و جامعه و با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)مبنی بر نشر و گسترش فرهنگ قرآنی و حفظ و فهم آیات و تدبر در معانی آن و لزوم هم افزایی و مشارکت مراکز و دستگاههای مختلف در راستای گسترش فرهنگ نماز و قرآن  ، تفاهم نامه همکاری بین دادگستری کل ، دادسرای عمومی وانقلاب و اداره کل زندانهای استان منعقدگردید.

وی با بیان اینکه  قرآن روش درست زیستن را به انسان می‌آموزد اظهارداشت:قرآن کریم برنامه‌ای را که در بر گیرنده تمام ابعاد زندگی انسان و تضمین کننده سعادت فردی و اجتماعی و دنیوی و اخروی اوست، ارائه می‌دهد.به میزانی که انسان آموزه‌ها و دستورهای قرآن را در زندگی به کار بندد، موفقیت کسب خواهد کرد اما هر اندازه از قرآن فاصله بگیرد، دچار خسارت و ضرر خواهد شد.

فراست طلب افزود:زندگی قرآنی بر اساس رعایت مقررات و عدالت و احسان است و مردمی که این گونه زندگی کنند، دارای اطمینان خاطر و آسایش خواهند بود .

مدیرکل زندانهای استان در ادامه  هدف از انعقاد این تفاهم نامه همکاری را مشارکت در توسعه وتعمیق فرهنگ قرآنی و نماز وآموزه های انسان ساز آن بارویکردهای آموزشی،تربیتی ،تبلیغی و ترویجی دربین زندانیان عنوان کرد وافزود: نظارت و اجرای برنامه های آموزش عمومی و تخصصی قرآن کریم بر اساس نیاز گروه های هدف زندان بر اساس ارسال دستورالعمل سازمانی،نظارت و اجرای طرح عمومی تصحیح قرائت و اذکار نماز ،تجهیزفضای نمازخانه ها و دارالقرآن زندان ها جهت برگزاری باشکوه نماز جماعت و کلاسهای آموزشی قرآن کریم، تامین مربیان آموزشی قرآن کریم و روحانیون ، جهت امور آموزشی و اقامه نماز ، برگزاری آزمون نهایی از شرکت کنندگان در کلاسهای آموزش قرآن کریم و نماز زندانیان ، از جمله وظایف زندانها در این تفاهم نامه خواهد بود.

وی تصریح داشت:براساس تفاهم نامه منعقده ، دستگاه قضایی به استناد تاییدیه این اداره کل ، به زندانیان فعال در عرصه نماز وقرآن کریم بر اساس قوانین و مقررات تخفیفات قضایی و مرخصی تشویقی اعطاء می نماید.

مدیرکل زندانهای استان قزوین مدت اعتبار این تفاهم نامه را دوسال ذکر کرد و ابراز امیدواری نمود زندانیان در سایه آموزش های دینی وقرآنی بتوانند مسیر درست زندگی کردن را آموخته و مرتکب جرم و بزهکاری نگردند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*