اخبار کوتاه

قبولی ۳۶ نفر از زندانیان اردوگاه کاردرمانی قزوین در آزمون مهارت فنی وحرفه ای

رییس اردوگاه حرفه آموزی وکاردرمانی استان قزوین از قبولی ۳۶ زندانی این مرکز در آزمون مهارت فنی و حرفه ای خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛علی بابائی بااعلام این خبر گفت: ۳۶ نفر از زندانیان این مرکز با شرکت در آزمون پایان دوره آموزش های فنی و حرفه ای نمره قبولی کسب وموفق به دریافت گواهینامه مهارت شغلی گردیدند.

وی افزود: این آزمون در دو رشته برق ساختمان و جوشکاری برگزار و مددجویان پس از طی دوره و کسب نمره قبولی موفق به دریافت کارت مهارت می گردند.

بابائی برگزاری دوره های آموزش  فنی و حرفه ای را از برنامه های اصلی این مرکز برشمرد و اظهارداشت:خوشبختانه تعامل وهمکاری مناسبی با سازمان فنی و حرفه ای شهرستان بویین زهرا وجود دارد و مربیان این سازمان با حضور مستمر و برگزاری کلاسها و کارگاه های آموزشی، مددجویان علاقمند را در کسب مهارتهای شغلی وحرفه ای  یاری می کنند.

رییس اردوگاه ادامه داد: آموزشهای کاربردی فنی و حرفه ای با هدف زمینه سازی اشتغال پس از آزادی زندانیان، می تواند مسیر زندگی آنها را تغییر دهد. لذا ارتقاء کیفی و کمی این آموزشها از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

بابائی غنی سازی اوقات فراغت زندانیان را از دیگر مزایای فراگیری مهارت در زندان برشمرد  وگفت: آموزش های شغلی در زندان  نتایج روانی مثبتی در بین زندانیان ایجاد می کند و طی نمودن دوران محکومیت را با کمترین آسیب مقدور می سازد.

وی در پایان اعلام نمود: طی مراسمی و با اهداء گواهینامه  و لوح سپاس ، از قبول شدگان در آزمون فنی و حرفه ای تقدیر می گردد.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*