اخبار کوتاه

فعالیت بیش از ۷۵ درصد مددجویان زندان بوئین زهرا در بخش اشتغال نشسته

رئیس زندان بوئین زهرا از اشتغال بیش از ۷۵ درصد مددجویان این مرکز در سال جاری خبر داد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ محمد حسین کیامینی با اعلام این خبرگفت: اشتغال و حرفه آموزی از اولویت های بازپروری و اصلاح و تربیت مددجویان است که خوشبختانه این مرکز با بهره­برداری از تمامی ظرفیتها اقدام به توسعه و اجرای این برنامه مهم نموده و در این راستا بیش از ۷۵درصد مددجویان در این حوزه فعالیت دارند .

وی افزود: اشتغال نشسته مددجویان با همکاری و مساعدت انجمن حمایت زندانیان بوئین زهرا و یک شرکت تولید و مونتاژ قطعات پلاستیکی راه اندازی گردید. این اقدام  در تقویت روحیه مددجویان و کاهش فشارهای روانی و مالی خانواده ­های آنها بسیار تاثیر گذار خواهدبود .

رئیس زندان بوئین زهرا اذعان داشت: تاکنون چند کارگاه اشتغال نیز در این مرکز راه اندازی شده که حدود ۱۵درصد از مددجویان نیز در این کارگاه ها مانند معرق ،خیاطی و صنایع دستی مشغول به فعالیت و کسب درآمد می باشند.

کیامینی ضمن اشاره به تاثیر بسزای اشتغال و حرفه آموزی بر اصلاح زندانیان خاطر نشان کرد:اشتغال مددجویان علاوه بر آموزش و کارآموزی، زمینه های کسب درآمد را ارتقاء داده و موجب کاهش  بروز آسیبهای اجتماعی در بین آنها وخانواده هایشان خواهدشد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*