اخبار کوتاه

فراگیری مهارتهای ارتباطی در بين زندانيان پيش نياز برنامه هاي تربيتي است

رئيس اردوگاه كاردرماني قزوين برلزوم فراگيري مهارتهاي ارتباطي در بين زندانيان تأكيدكرد وآنرا پيش نياز برنامه هاي اصلاحي وتربيتي در زندانهابرشمرد.به گزارش روابط عمومی اداره كل زندانهاي استان قزوين:دكترسيدمحمدابراهيمي با حضور در کارگاه مهارتهای ارتباطی که در بند سلامت اين مرکز درحال برگزاري است گفت:فراگیری مهارتهای ارتباطی از نیازهای اساسی و از مقوله های مهم ارتقای سلامت روان مددجویان به شمار میرود.
وی افزود:کسب این مهارت در شرایط جدید اجتماعی از ضروریات برای همه افراد محسوب میگردد،لذا مددجویان به لحاظ شرایط خاص دوری از خانواده و تحمل فشارها و استرسهای ناشی از حبس، نیازمند فراگیری انواع مهارتهای فردی از جمله مهارت ارتباطی در جهت حفظ کیان خانواده و مدیریت آن از زندان هستند.
ابراهيمي ادامه داد:برگزاری کارگاهی این دست آموزشها از ویژگیهای برجسته روشهای آموزشی درمرکزمیباشد،چراکه مشارکت مددجویان در روند آموزش،موجب فراگیری عمیق وکاربردی میگردد.
وي اظهارنمود:مددجویان بند سلامت تحت پوشش انواع طرحهای کوتاه مدت وبلندمدت آموزشی قرار دارند،ولی نبایداین نکته رافراموش کنند که معیاروملاک اصلی تاثیرگذاری موضوعهای مختلف آموزشی احساس نیازخود مددجویان واراده در کسب این مهارتهاست.
درپایان تعدادی از مددجویان ضمن اظهار خرسندی ازبرگزاری کارگاه مهارتهای ارتباطی،ریشه انواع اختلالات روانی وگرایش به جرایم مختلف را عدم داشتن انواع مهارتهای فردی در ارتباط با محیط پیرامون و اجتماع بر شمردند و خواستار استمرار آموزشهای فردی شدند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*