اخبار کوتاه

فراگیری مهارتهای ارتباطی از نیازهای ضروری زندانیان است

رئیس اردوگاه کاردرمانی وحرفه آموزی قزوین گفت: فراگیری مهارتهای ارتباطی  از نیازهای ضروری زندانیان است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین: علی بابایی در حاشیه برگزاری  کارگاههای  مهارت ارتباطی اظهارداشت:فراگیری مهارتهای ارتباطی از نیازهای اساسی و از مقوله های مهم ارتقای سلامت روان مددجویان به شمار میرود.

وی افزود:کسب این مهارت در شرایط جدید اجتماعی برای همه افراد ضروری بوده و مددجویان به لحاظ شرایط خاص دوری از خانواده و تحمل فشارها و استرسهای ناشی از حبس، نیازمند فراگیری انواع مهارتهای فردی هستند.

رییس اردوگاه کاردرمانی  در ادامه بیان داشت:برگزاری کارگاهی این دست آموزشها از ویژگیهای برجسته  روشهای آموزشی در این مرکز میباشد،چرا که مشارکت مددجویان در روند آموزش،  موجب  فراگیری بهتر و کاربردی تر در آنها میگردد.

بابائی اظهار نمود: مددجویان سراهای سلامت تحت پوشش انواع طرحهای کوتاه مدت و بلند مدت آموزشی قرار دارند ،ولی نباید این نکته فراموش گردد که معیار و ملاک اصلی تاثیر گذاری موضوعهای مختلف آموزشی: احساس نیاز خود مددجویان و اراده در تحصیل و فراگیری در این مهارتها میباشد.

در پایان تعدادی از مددجویان ضمن اظهار خرسندی از برگزاری کارگاه مهارتهای ارتباطی،ریشه انواع اختلالات روانی و گرایش به جرایم مختلف را عدم داشتن انواع مهارتهای فردی در ارتباط با محیط پیرامون و اجتماع بر شمردند.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*