اخبار کوتاه

طی پنج سال گذشته: ۲۸۸۰ خیر در آزادسازی زندانیان قزوین مشارکت داشته اند

مدیرکل زندان های استان قزوین گفت: طی پنج سال گذشته ۲۸۸۰ خیر در آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد استان مشارکت داشته اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ محمدعلی محمدی در اولین همایش تجلیل از خیران کمک به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد استان قزوین اظهار داشت: در پنج سال گذشته یک هزار و ۴۰۹ زندانی در استان آزاد شده اند که آزادی ۳۰۰ تن از آنها با اهدای ۴۰ میلیارد ریال توسط خیران اتفاق افتاده است.

وی با مقایسه کمک های امسال خیران با سال های گذشته اضافه کرد: در سال جاری هزار و ۱۲۷ خیر در این امر مشارکت داشته اند که از این نظر رشدی سه برابری نسبت به چهارسال گذشته داشته ایم.

محمدی مبلغ کمک های اهدایی امسال را نیز ۱۴ میلیارد ریال عنوان کرد که این رقم نیز نسبت به چهارسال گذشته بیش از ۲ برابر رشد یافته است.

این مقام مسئول اذعان داشت: خیران، بزرگترین تکیه گاه ستاد دیه هستند و اساسا این ستاد در ابتدا هم با اتکا به همین افراد تشکیل شده است.

مدیرکل زندانهای استان قزوین بیان داشت: خانواده زندانیان جرایم غیر عمد در نبود سرپرست و عضو خانواده خود در کنار مشکلات زیادی که دارند با خطرات اجتماعی هم مواجه هستند ، از این رو کار خیران در کمک به این زندانیان هم نتایج اجتماعی و هم پاداش اخروی فراوانی به همراه دارد.

محمدی با تاکید بر فرهنگ سازی کمک به آزادی زندانیان گفت: در سال جاری با برنامه ریزی های خاص و تعامل رئیس کل محترم دادگستری استان شاهد مشارکت بیشتر خیران نسبت به گذشته بوده ایم به طوری که در ماه مبارک رمضان سالجاری هفت جشن گلریزان در سطح استان برگزار شد.

مدیرکل زندانهای استان قزوین بابیان اینکه کار نیک خیرین در اذهان مردم همیشه ماندگار است گفت: کار خیرین چون نهالی است که هرچه از عمل آن می گذرد، برکات آن روز به روز افزایش پیدا می کند.خیرین همیشه چراغ راه گرفتاران دربندی هستند که چشم امیدشان به همت و نوعدوستی آنهاست. از اینرو ستاد مردمی دیه همیشه نیازمند امر خداپسندانه خیرین نیکوکار بوده و با برگزاری اینگونه مجامع به نتایج و ارزش های والا و مطلوبی نیز دست خواهد یافت.

وی درپایان ابراز داشت: گرامیداشت، تکریم و تجلیل از نیکوکاران می تواند در زمینه فرهنگ سازی و تشویق دیگران به شرکت در کارهای خیر بسیار مفید باشد. برگزاری این گونه برنامه ها  کسانی را که به لحاظ مالی تمکنی دارند ترغیب و تشویق به امر نیکوکاری در امر خداپسندانه آزادسازی زندانیان می کند و این فرهنگ را که انسان های نیکوکار ماندگار و جاودانه هستند برای آنان متجلی می سازد. در حدیثی آمده است: «اگر انسانی از دنیا برود رابطه اش با دنیا قطع می شود مگر این که برای خود باقی الصالحاتی در این دنیا گذاشته باشد.»

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*