اخبار کوتاه

طی دوماه گذشته: اعطای تسهیلات قضایی به ۵۵ زندانی اردوگاه کاردرمانی قزوین

رئیس اردوگاه کاردرمانی قزوین اعلام کرد:طی دو ماه گذشته ۵۵ زندانی از تسهیلات قضایی بهره مند گردیدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین:علی بابایی درحاشیه جلسه شورای طبقه بندی زندانیان گفت:۵۵ زندانی در دوماه گذشته از تسهیلات قضایی شامل آزادی مشروط و مرخصی منجر به آزادی ، بهره مند شدند.

وی اظهارداشت:بررسی وضعیت پرونده ی مددجویان و پیگیری و رایزنی با مقامات قضایی مرتبط، فرآیندی است که منجر به آزادی های مشروط و یا تقلیل مجازاتها شده است. کاهش جمعیت کیفری از اولویت های دستگاه قضا به شمار میرود که عملیاتی شدن آن از یک سو نیازمند یکپارچگی و هماهنگی بین سازمان ها و ادارات قضایی است و از سوی دیگر مستلزم نگاهی نو به اجرای دقیق قوانین و ضوابط کیفری در جهت عملی شدن این اولویت می باشد.

وی اذعان داشت: مطالعه و اشرافیت به پرونده های کیفری و اطلاع از شرایط اجتماعی و خانوادگی مددجویان،  امکان ارائه امتیازات قضایی از دادگاه را افزایش می دهد.

بابایی در پایان خاطرنشان کرد: آگاهی از روند اعطاء تسهیلات قضایی ، امکان برنامه ریزی دقیق آموزشی و فرهنگی در اردوگاه را میسر می نماید. لذا با توجه به ایام نوروز و مرخصی های پیش رو انتظار داریم مددجویان بیشتری به مرخصی منجر به آزادی اعزام شوند که این مهم نیازمند تلاش بیش از پیش همکاران در اجرای احکام می باشد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*