اخبار کوتاه

طرح قرآنی تربت در زندانهای استان قزوین اجرا شد

رئیس اداره فرهنگی وتربیتی زندانهای استان قزوین از اجرای طرح قرآنی تربت در زندانهای استان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین: محمدرضاابراهیمی بااعلام این خبر گفت: طرح قرانی تربت با حضور بیش از ۱۹۰ نفر از سربازان وظیفه در زندانهای استان اجرا شد .
وی اظهارداشت: ترویج قرآن و برنامه های قرآنی یکی از مهمترین برنامه حوزه فرهنگی وتربیتی زندانهاست و این طرح باهدف انس و تدبر در آیات و مفاهیم ارزشمند قرآن کریم ویژه سربازان وظیفه اجراشده است.
ابراهیمی به نقش تدبر در آیات قرآن کریم اشاره داشت وتصریح کرد: انس با قرآن کریم آثار وبرکات ارزشمندی دارد ، از اینرو فهم معارف قرآنی و درس آموزی از آن مسیر سعادتمندانه زندگی را به ما خواهد آموخت .
رئیس اداره فرهنگی وتربیتی زندانهای استان بیان داشت: طرح قرآنی تربت در مقطع زمانی دو ماهه ویژه همه سربازان وظیفه زندانهای استان باحضور روحانیون برگزار و کتاب قرآن وامام حسین (ع) وتفسیر سوره مبارکه فجر بعنوان منبع ومحتوای طرح به شرکت کنندگان آموزش داده شد.
ابراهیمی تأسی به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر امر تدبر در قرآن کریم را از اهداف اجرای این طرح برشمرد وگفت: تقویت اعتقاد به آیات نورانی قرآن کریم وتمسک به تعالیم آن در بین سربازان وظیفه از دیگر اهداف این طرح بوده و ده گفتار ارزشمند وتأثیر گذار حجت الاسلام قرائتی در کتاب دقایقی باقرآن به شرکت کنندگان آموزش داده شده است.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد اجرای اینگونه برنامه های اثر گذار بتواند راه گشایی برای تأسی به سبک زندگی قرآنی در بین همه افراد جامعه گردد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*