اخبار کوتاه

طرح تلاوت نور در زندان مرکزی قزوین اجرا می شود

مدیر زندان مرکزی قزوین از برگزاری طرح  محافل انس با قرآن کریم  تحت عنوان تلاوت نور در برنامه های  روزانه مددجویان این  خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین: محمود ترابی با اعلام این خبر اظهار داشت: قرآن سندی الهی و معجزه جاوید پیامبراست که در طول تاریخ ، مسلمانان به دیده کتاب زندگی ، هدایت و قانون بدان نگریسته اندو با توجه به بیماری ها ومشکلات روانی که در عصر حاضر دامن گیر جوامع بشری شده است ، تلاوت قرآن کریم که به بیان خداوند رحمان شفاست می تواند تسکین دهنده قلوب و رها بخش مسلمانان از بیماریها وتنش های روحی و روانی باشد .
وی تصریح داشت : مددجویان زندان مرکزی بصورت روزانه در جلسات تلاوت قرآن کریم که با حضور روحانیون و مربیان قرآنی اداره فرهنگی زندان برگزار می شود شرکت می کنند .
ترابی خاطرنشان کرد: سازمان زندانهای کشور در خصوص کلاسهای آموزش قرآن کریم برنامه ریزی جامع و مدونی را در طول سال تدارک دیده و در اختیار زندانهای تابعه قرار می دهدو مددجویان روزانه در کلاسهای متنوع اعم از حفظ ، قرائت ، ترتیل ، تفسیر ومفاهیم قرآن شرکت می کنند و مددجویانی که موفق به اخذ گواهینامه های قرآنی شوند با مساعدت مراجع قضایی استان از تشویقات و تخفیفات قانونی بهره مند می شوند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*