اخبار کوتاه

شکل گیری شخصیت دینی در اطفال و نوجوانان، کاهش آسیب های اجتماعی و اخلاقی را بدنبال دارد

 

مدیرکل زندانهای استان قزوین اظهارداشت: شکل گیری شخصیت دینی ومذهبی در اطفال و نوجوانان، کاهش آسیب های اجتماعی و اخلاقی را بدنبال دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ محمدعلی محمدی روز گذشته بطور سر زده از کانون اصلاح وتربیت پسران بازدید نمود و در جمع کارکنان گفت:شخصیت دینی با عمق بخشیدن به مفاهیم مذهبی در کودکان و نوجوانان شکل می گیرد و آنها را از گزند آسیب های اجتماعی و اخلاقی مصون و از بروز انحطاط در جامعه پیشگیری می نماید.

وی افزود: ریشه بسیاری ازجرائم و ناهنجاری های افراد از عدم اهتمام در شکوفا کردن فطرت پاکشان در خردسالی است. لیکن درونی شدن ارزش های دینی باعث خودکنترلی شده وآنان را در برابر انحرافات اجتماعی واکسینه می سازد.

مدیرکل زندانهای استان بیان داشت: تقویت اندیشه های مذهبی باهدف شکل گیری شخصیت دینی مهمترین رسالت سازمان زندانهای کشور برای اصلاح اطفال ونوجوانان بزهکار است . از اینرو  ایجاد فضای معنوی و انسانی،توسعه برنامه های دینی با بهره گیری از قرآن کریم و سیره  نبوی و ائمه اطهارعلیهم السلام، تقویت آموزش های شناختی، رفتاری و عاطفی باحضور اساتید وکارشناسان مجرب  دراین مرکز به جدیت دنبال خواهدشد.

محمدی برمراقبت های پس از آزادی اطفال و نوجوانان بزهکار نیز تأکید کرد و اذعان داشت:این دسته از مددجویان پس از آزادی باهدف  بازگشت به يك زندگي سالم اجتماعي تحت حمایت های ویژه مرکز خدمات اجتماعی زندانهای استان خواهند گرفت.

وی  درپایان خاطر نشان کرد: در شرایط کنونی که  دشمنان با استفاده از  فن آوری های نوین اطلاع رسانی و گسترش شبکه های اجتماعی در جهت کمرنگ نمودن اعتقادات مذهبی، دینی و اخلاقی، نسل جوان را ترغیب به تجدد و جامعه ای به اصطلاح مدرن می کنند، پرداختن به مسائل دینی و اعتقادی، نسبت به گذشته از اهمیت بیشتری برخوردار می باشد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*