اخبار کوتاه

سربازی دوره نظم پذیری و قانون گرایی است

مدیر زندان مرکزی قزوین اظهارداشت: سربازی دوره نظم پذیری و قانون گرایی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین: محمود ترابی درجمع سربازان وظیفه این مرکز گفت:دوران سربازی، اولین تجربه زندگی مستقل است که شرایط زندگی را متحول کرده و اراده او را درمقابله با سختی های زندگی، استحکام می بخشد.
وی افزود: دوره سربازی، دوره ممارست و تمرین برای تحمّل مشکلات زندگی و آماده شدن برای مسؤلیت پذیری در خانواده و جامعه به شمار می رود. همه امور و وظایف روزانه در دوره سربازی تحت برنامه خاصی است و همه بر اساس نظم و زمان مشخّصی تدوین شده است.این نوع زندگی منظّم و دقیق ، سربازان را با نظم و انضباط، مأنوس می سازد.
مدیر زندان مرکزی با اشاره به اینکه هر زندگی اجتماعی ، تابع نظم و مقرّرات خاصی است بیان داشت: وظایف روزانه یک سرباز در محیط خدمتی از قوانین و مقررات خود برخوردار است و در دوره سربازی، جوان با قانون محوری و احترام به قوانین اجتماعی، آشنا می گردد. افرادی که نظم و مقررات را سر لوحه زندگی قرار دهند ، خود به خود، متعهّد به مسئولیت پذیری در خود گردیده اند .
ترابی تقویت خوداتّکایی و شجاعت و آگاهی یافتن از استعدادها و توانایی های شخصی و روحی و جسمی را از دیگر ویژگی های دوران خدمت سربازی ذکر کرد وگفت: بسیاری از وظایف روزانه سرباز، در ارتباط با دیگر سربازان بوده و این خود یک زندگی اجتماعی می باشد. تقویت روحیه زندگی اجتماعی و گسترش روابط اجتماعی با دیگران از همین دوران آغاز شده و در دیگرمحیطهای اجتماعی به منصه ظهور می رسد.
مدیر زندان مرکزی قزوین خطاب به سربازان متذکر شد:قوانین ومقررات زندگی دسته جمعی را در دوران خدمت جدی گرفته و به خوبی آنرا فرا گیرند .همه تلاش همکاران یگان حفاظت زندان براینست شرایطی ایجاد شود که دوران سربازی مفید به حال سربازان و جامعه تلقّی گردیده وجوانان با نگرش مثبت و سازنده برای آینده خود ، خدمت مقدس سربازی را به اتمام رسانند.
در این نشست مدیر و معاون سلامت ، اصلاح وتربیت زندان مرکزی به سؤالات سربازان وظیفه زندان مرکزی پاسخ دادند.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*