اخبار کوتاه

سال گذشته ۱۱۳هزار و ۶۶۴زندانی توسط ستاد دیه آزاد شدند

مدیر عامل ستاد دیه کشور گفت : در سال گذشته ۱۱۳هزارو ۶۶۴زندانی توسط ستاد دیه از زندانهای کشورآزاد و به آغوش خانواده خود بازگشتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ سید اسداله جولایی دوشنبه شب در مراسم جشن گلریزان آزادی زندانیان جرائم غیر عمد قزوین افزود:میزان بدهی این تعداد از زندانیان حدود ۷۰میلیارد تومان بود که از این میزان ۳۶۰میلیارد تومان گذشت شاکی را داشتیم .

وی اظهار داشت : همچنین در جشن گلریزان سال گذشته ۱۰هزارو ۶۷۹نفر از زندانیان جرائم غیر عمد با میزان بدهی ۵۷۰میلیارد تومان از زندان آزاد شدند.

جولایی در ادامه تشکیل ستاد دیه کشور را یکی از برکات انقلاب اسلامی دانست و بیان کرد: تا کنون ۷۵هزار زندانی برگه آزادی خود را از طریق کمک های ستاد دیه دریافت کرده اند.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از این افراد بر حسب اتفاق و بی پولی به زندان افتاده اند افزود:به واسطه آزادی این تعداد از زندانیان ۷۵هزار طلبکار هم به حق خود رسیدند .

جولایی تصریح کرد: در سال گذشته باید برای آزادی ۹هزارو ۲۶زندانی حدود ۹۰۰میلیارد تومان  پول پرداخت می شد که ستاد دیه کشور با کمک چند ستاد دیه استان ها توانست بالای ۵۶درصد گذشت شاکی را داشته باشد که این رقم معادل ۵۰۵میلیارد تومان بوده است .

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود یکهزارو۵۰۰راننده در زندانهای کشور به سرمی برند ، خاطر نشان کرد: در سال ۸۷، ۳۰هزار راننده در زندانهای کشور بودند که با اجبار کردن بیمه خودروها این مشکل تا حدودی برطرف شد که امروز آمار ۷۰نفری راننده به یکی دو نفلر در ماه رسیده است .

مدیر عامل ستاد دیه کشور در ادامه با تاکید بر اینکه مسئولان برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد به ستاد دیه کمک کنند ، بیان کرد: ماه رمضان ماه پر خیر و برکتی بوده و امیدوارم خیرین و نیکوکاران با همت خود موجب آزادی زندانیان جرائم غیرعمد و بازگشت آنان به آغوش گرم خانواده شوند .

جولایی با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان در ۳۷۵نقطه کشور جشن گلزیران برای آزادی زندان جرائم غیرعمد برگزار می‌شود، افزود: ستاد دیه در استان‌ها باید پرونده زندانیان مالی را مورد بررسی دقیق قرار دهند و بدهی افرادی که مستحق هستند را پرداخت کنند .

وی با تاکید بر اینکه مسئولان باید بیش از پیش به ستاد دیه برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد کمک کنند، گفت: ستاد دیه در راستای اجباری کردن بیمه شخص ثالث، تلاش‌های زیادی کرد و اگر بیمه شخص ثالث اجباری نمی‌شد الان ۳۰۰ هزار راننده در زندان محبوس بودند .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*